Od ilu lat można kupić i pić alkohol na Cyprze? Od 17 czy od 18? - BelSole

Od ilu lat można kupić i pić alkohol na Cyprze? Od 17 czy od 18?

Cypr jest wyspą na której w niektórych ośrodkach wypoczynkowych organizowane są kolonie dla młodzieży. Rzadko kiedy ale czasem zdarza się, że organizowane są tu też wycieczki szkolne. Jeśli zastanawiacie się od ilu lat sprzedają alkohol na Cyprze to dobrze trafiliście. Sprawdzamy w jakim wieku można kupić i pić alkohol na Cyprze.

Cypr to coraz bardziej popularna destynacja turystyczna. Na wyspę położoną na Morzu Śródziemnym można łatwo dolecieć tanimi liniami lotniczymi z Polski. Cypr kusi najróżniejszych turystów. Zarówno tych starych, jak i młodych. Ile trzeba mieć lat by kupić alkohol na Cyprze i legalnie go spożywać?

Jeśli nie jesteście jeszcze pełnoletni w Polsce to mamy dla was dobre wiadomości. Prawo w Cyprze różni się od prawa na przykład we Włoszech czy we Francji, jest podobne do przepisów obowiązujących na Malcie.

By kupić alkohol na Cyprze trzeba mieć 17 lat. Mowa tu zarówno o alkoholach do kilku procent jak i tych mocniejszych. Przepisy dotyczące zakupu alkoholu na Cyprze są takie same dla sklepów jak i barów, restauracji, kawiarni czy klubów – wszędzie kupimy od 17 roku życia.

Jak z przepisami dotyczącymi spożywania? Legalnie można pić na Cyprze od 17 roku życia w miejscach takich jak kluby, restauracje itp. W zaciszu domowego ogniska (albo wynajętego apartamentu) jeśli nie macie 17 lat, a dostaniecie od taty trochę 18-letniego Chivas Regal to złamiecie prawo! Spożywanie alkoholu na Cyprze możliwe jest od 17 roku życia zarówno w miejscach takich jak restauracje, jak i domowe imprezy pod okiem dorosłych.

Każdy kto zwiedzał kraje będące turystycznymi destynacjami zdaje sobie sprawe z tego, że podejście do przepisów papierosowo-alkoholowych jest w takich miejscach bardzo luźne. Niezależnie czy mowa o Cyprze czy o Polsce – niepełnoletni zwykle są w stanie kupić alkohol. Niezależnie od tego czy wapniakom się to podoba, czy nie, a na Cyprze zrobią to w pełni legalnie.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz