Papugi w Sewilli - birdwatching w Hiszpanii - BelSole

Papugi w Sewilli – birdwatching w Hiszpanii

Przechadzając się ogrodami i parkami w Sewilli i w Hiszpanii możemy natknąć się na dość egzotyczne z perspektywy Polaka ptaki – papugi. Gdzie są papugi w Sewilli? Gdzie oglądać kolorowe ptaki? Zadomowiły się one już na stałe w ogrodach Real Alcazar, Jardines de Murillo czy też w Parque de Maria Luisa oraz w okolicach miasta. Dziś przyglądamy się gatunkom papug w Sewilli.

Papugi mnichy w Sewilli

Mnichy to zielone papugi, które upodobały sobie gorące klimaty Sewilli. Zwiedzając miasto możemy podziwiać te dziko żyjące ptaki. Papugi mnichy mają one 29 cm długości, a rozpiętość ich skrzydeł dochodzi do 45 cm. Papugi mnichy mogą żyć nawet do 20 lat. W niewoli niektóre osobniki dożywają nawet 30 lat!

Real Alcazar Papuga

Mnichy są jednymi z papug, które najlepiej przystosowały się do życia w zurbanizowanym otoczeniu. Najbliżej centrum w Sewilii możemy je spotkać w Jardines de Murillo czyli przedłużeniu ogrodów Real Alcazar. Wstęp jest wolny.

Papuga w Sewilli

Uwaga! Mnichy mogą się uczyć kultury od naszych gołębi, są głośne, agresywne oraz brudzą nawet bardziej niż poczciwe „latające szczury”. W niektórych krajach uważane są za szkodniki i ptaki niepożądane zwłaszcza w okolicach pól uprawnych.

Poza Sewillą w Hiszpanii spotkać je można na przykład w Brazylii, niektórych stanach w USA, a także na Gibraltarze. W porównaniu do gołębi nie są tak ufne – i raczej nie podlatują aby zjeść nam z ręki. Wolą też ukrywać się wśród koron drzew.

Jednak pomimo hałasu jaki z siebie wydają – nie można odmówić im tego, iż są urocze wciąż jeszcze dość niespotykane na kontynencie europejskim.

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz