Czy na Sycylii są imigranci? Czy są uchodźcy? - BelSole

Czy na Sycylii są imigranci? Czy są uchodźcy?

Jednym z pytań, które często nam zadajecie jest to czy na Sycylii należy obawiać się imigrantów. O temacie statków łowiących uchodźców i przywożących ich nielegalnie do włoskich portów słyszy się wiele. Jak jest na słynnej włoskiej wyspie? Komarów na Sycylii jest pełno, a czy tak samo jest z nielegalnymi imigrantami? Sprawdzamy to!

W temacie nielegalnych imigrantów sprowadzanych z Afryki Włosi nie dają sobie wejść na głowę. Rząd premiera Giuseppe Conte wraz z ministrem spraw wewnętrznych i wicepremierem Matteo Salvinim od dłuższego czasu walczą z problemem imigrantów przywożonych do Włoch. Sycylia przez pewien czas była prawdziwym centrum przeładunkowym mas imigrantów.

Rząd włoski stara się zablokować proceder przemytu nielegalnych imigrantów. Polityka ta przynosi wymierne efekty. Obecnie na Sycylii problem nielegalnej imigracji z Afryki nie jest już palącym problemem.

Konserwatywny rząd robi wszystko by do włoskich portów nie wpływały statki, których zadaniem jest odławianie nielegalnych imigrantów pływających po Morzu Śródziemnym. Wicepremier Salvini ograniczył też przyznawanie azylu imigrantom z Afryki we Włoszech.

Pod koniec czerwca 2019 roku głośnym echem rozeszła się informacja o statku Sea Watch 3, który nielegalnie wpłynął do portu na wyspie Lampedusa. Przybycie statku zostało oprotestowane zarówno przez władze wyspy, mieszkańców jak i władze na wysokim szczeblu państwowym. Kapitan statku postawiono zarzuty wspierania nielegalnej imigracji i odmówienia wykonania rozkazów wydawanych przez gwardię finansową. Na Sycylii nastroje są podobne więc nie ma co obawiać się nielegalnych imigrantów.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz