Czy na Sycylii są komary? Kiedy jest najwięcej komarów na Sycylii

Czy na Sycylii są komary? Kiedy jest najwięcej komarów na Sycylii

Wyjazd na Sycylię to wspaniały pomysł na wakacje. Jeśli nie chcecie utknąć wśród tłumów odwiedzających Rzym czy Wenecję wyjazd na Sycylię to wyśmienite miejsce. Przed wyjazdem na wyspę trzeba jednak dobrze się przygotować. Jednym z największych problemów Sycylii są plagi komarów. Jeśli plaga komarów w Polsce w 2019 dała Wam się we znaki to na Sycylii możecie spodziewać się podobnych warunków. Kiedy na Sycylii jest najwięcej komarów?

W przeciwieństwie do rzeczy które warto przywieźć z Sycylii środek odstraszający komary oraz najróżniejszego typu żele i kremy na ugryzienia komarów są rzeczami, które warto na Sycylię przywieźć lub kupić na miejscu w aptece. Na włoskiej wyspie ugryzienia komarów są chlebem powszednim. Ciepłe i wilgotne warunki sprzyjają rozwojowi owadów. Jedynym ratunkiem na komary na Sycylii jest wyjazd wczesną wiosną.

Komarów nie ma zwykle w marcu, a jeśli warunki są odpowiednie to nie pojawiają się również w kwietniu i rzadziej w maju. Okres wakacyjny na Sycylii to już walka o to, by nie zostać zjedzonym przez owady. Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące w których komary spotkacie prawie wszędzie. Złą wiadomością jest również to, że komary nie znikają z nadejściem jesieni. Na Sycylii jesienią wciąż jest na tyle ciepło, by czuły się tu jak w domu. Owady panoszą się na wyspie we wrześniu, a nawet w październiku.

Co robić by uniknąć komarów na Sycylii? Przed wyjazdem warto upewnić się, że wynajęty apartament lub pokój w hotelu będzie wyposażony w klimatyzację. Jeśli nie ma klimatyzacji to… lepiej do niej dopłacić by nie musieć nocą otwierać okien. Nie wszystkie okna hotelowe mają bowiem moskitiery, a zostawienie otwartego okna na noc to pewne spotkanie z komarami. Dobrym pomysłem są środki na komary oraz ubieranie ubrań z dłuższym rękawem.

Niestety nawet i to nie jest w stanie ochronić od ugryzień. Niestety – taki już urok Sycylii, że komary tu są.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz