Pogoda w Pradze w październiku. Temperatura, czy jest ciepło?  - BelSole

Pogoda w Pradze w październiku. Temperatura, czy jest ciepło? 

Październik to czas poza szczytem sezonu turystycznego. Spora część osób planuje wyjazdy właśnie wtedy, licząc na niższe ceny i mniejszy tłok w najpopularniejszych lokalizacjach. Z racji tego, że wielu Polaków odwiedza stolicę Czech, w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda w Pradze w październiku. W tekście zweryfikujemy między innymi, jaka jest temperatura w Pradze w październiku. Jest ciepło czy zimno? Dowiecie się tego z lektury.  

Temperatura w Pradze w październiku 

Jeżeli zastanawiałeś się, jaka jest pogoda w Pradze w październiku, Twoje myśli na pewno najczęściej krążyły wokół jednej kwestii – czy w Pradze w październiku jest ciepło? Przekonajmy się! 

Średnia temperatura w Pradze w październiku oscyluje w granicach 12-14 st. C. Względem września, jest więc wyraźnie chłodniej. Jeszcze mniej przyjemnie jest w nocy, gdy termometr wskazują około 5-7 st.C. 

Zatem, czy w Pradze w październiku jest ciepło? Trudno twierdząco odpowiedzieć na to pytanie. Temperatura w Pradze w październiku jest podobna do tej w Polsce. Z pewnością jest na tyle ciepło, by spokojnie zwiedzać najważniejsze atrakcje okolicy, jednak wieczory spędzone nad przepływającą przez stolicą Czech Wełtawą nie będą należały do najprzyjemniejszych. Jeśli zatem planujesz odwiedzić Pragę w październiku, pamiętaj o zabraniu ze sobą kompletu ciepłych ubrań. 

 

Praga w październiku, opady. Czy często pada deszcz? 

W kontekście tego, jaka jest pogoda w Pradze w październiku, warto zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz. Wiele osób planując zagraniczny wyjazd, intensywnie sprawdza prognozy związane z opadami deszczu. My również rozważmy tę kwestie. 

Czy w Pradze w październiku często pada deszcz? Serwisy meteorologiczne wskazują, że w październiku występuje około 9-10 dni z opadami deszczu. W skali całego miesiąca spada około 40-50 l/m2. Jeżeli planujesz odwiedzić stolicę Czech w październiku, koniecznie sprawdź krótkoterminową prognozę pogody – istnieje prawdopodobieństwo, że w trakcie Twojego wyjazdu czeka Cię kilka deszczowych dni. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz