Powódź we Włoszech 2023, gdzie jest? Czy można już jechać i gdzie są powodzie we Włoszech? - BelSole

Powódź we Włoszech 2023, gdzie jest? Czy można już jechać i gdzie są powodzie we Włoszech?

Po odwołaniu wyścigu F1 na torze Imola wiele osób usłyszało o powodzi we Włoszech i zastanawia się gdzie jest powódź we Włoszech 2023. Czy można jechać do Włoch mimo powidzi? Gdzie są powodzie we Włoszech? Czy powodzie we Włoszech są groźne dla Polaków? Sprawdźmy to!

W maju 2023 roku świat usłyszał o powodziach we Włoszech. Kraj kojarzony z pizzą, makaronem, utylizacją odpadów i szybkimi samochodami nie kojarzy się zwykle z powodzią, a jednak.

Czy we Włoszech są powodzie? Bywają. Gdzie są powodzie we Włoszech? We Włoszech w 2023 roku powodzie są w regionie Emilia-Romania. Jest to okręg położony w północnych Włoszech nad Morzem Adriatyckim. Stolicą regionu Emilia-Romania jest Bolonia, ale są tu też takie miasta jak Modena, Parma czy owiane złą sławą Rimini. Do tej pory z powodu powodzi we Włoszech zginęło 8 osób, a ponad 5000 zostało ewakuowanych ze swoich domów. 23 rzeki w regionie wystąpiły ze swoich brzegów przez obfite opady, przez 36 godzin spadło prawie 50 cm deszczu! 

Czy w pozostałych częściach Włoch są powodzie? Nie. Czy można jechać do Włoch mimo powodzi? Tak, turystom polecamy unikanie przyjazdu do regionu Emilia Romania ze względu na powódź czy zapchane szpitale ale wyjazd na Sycylię czy do Rzymu nie jest żadnym problemem. Inne rejony takie jak sąsiednia Toskania, Lombardia czy Wenecja Euganejska są tylko symbolicznie dotknięte problemem w porównaniu do Emilia Romania. Zobaczcie jak to na przykład wygląda w Bergamo.

Podsumowanie: gdzie są powodzie we Włoszech 2023? Powodzie we Włoszech są w regionie Emilia Romania.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz