Powódź w Słowenii. Słowenia, powodzie 2023, czy jest bezpiecznie? - BelSole

Powódź w Słowenii. Słowenia, powodzie 2023, czy jest bezpiecznie?

Pogoda nie daje nam wytchnienia w tym roku. Tym razem padło na Słowenię. Czy powodzie w Słowenii w 2023 roku zagrażają turystom, czy jest bezpiecznie? Powódź 2023, czy Słowenia jest bezpieczna? Zobaczcie.

Do tej pory w Słowenii zginęły już 4 osoby w związku z powodzią i ulewami w kraju. Nakazano ewakuację w mieście Celje, gdzie ponad 4000 osób musiało opuścić miejsce zamieszkania. Rzeka Savinja wylała nie tylko tutaj – zagrożeone są także Ljubno czy Nazarje. Według władz to największa powódź od 1991 roku od odzyskania przez Słowenię niepodległości. Premier RObert Golob zaapelował do zostania w domu na czas kryzysu. Czy aktualnie w Słowenii jest bezpiecznie przez powódź? Nie polecamy jechać w regiony zagrożone powodziami, przy rzekach i zbiornikach wodnych. Oczywiście sytuacja ta pewnie się zmieni, mamy nadzieję, że w miarę szybko. Słowenia zwróciła się o pomoc i sprzęt do partnerów z UE i NATO.

Niezależnie od roku lub miejsca, istnieją podstawowe zalecenia dotyczące bezpieczeństwa podczas powodzi (na przykład w Słowenii):

1. Monitoruj ostrzeżenia o powodzi: Używaj aplikacji na smartfony lub regularnie sprawdzaj informacje meteorologiczne, które mogą informować o potencjalnym zagrożeniu powodzi.

2. Zachowaj bezpieczną odległość od rzek i innych ciał wodnych: Podczas silnych deszczy i powodzi, rzeki i kanały mogą szybko zwiększyć swój poziom, stając się niebezpieczne. Unikaj ich i nie próbuj ich przekraczać, nawet jeśli wydaje się to bezpieczne.

3. Znajdź bezpieczne schronienie: Jeżeli sytuacja staje się niebezpieczna, natychmiast poszukaj bezpiecznego schronienia na wyższym terenie.

4. Nie ignoruj ostrzeżeń lub poleceń władz: Jeśli władze zalecają ewakuację, postępuj zgodnie z zaleceniami.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz