Powódź w Austrii w 2023, czy jest bezpiecznie? Powodzie Austria - BelSole

Powódź w Austrii w 2023, czy jest bezpiecznie? Powodzie Austria

Powodzie dotknęły w roku 2023 roku także Austrię i jej południowe regiony. Czy więc bezpiecznie jest teraz jechać do Austrii? Czy powódź powoduje, że Austria staje się niebezpiecznym do zwiedzania krajem? Zobaczcie jak wygląda sytuacja!

Władze w Austrii podają, że sytuacja nie jest, aż tak ciężka jak w Słowenii (powodzie Słowenia) jednak nadal na południu kraju w Karyntii występują lokalne podtopienia. Jedna osoba zmarła z powodu powodzi i ulewnych deszczy. Dodatkowo przez górzysty teren dochodzi zagrożenie lawin błotnych w Austrii. Jedno z miasteczek na południu – Viktring  zostało postawione w stan alarmu obrony cywilnej z powodu powodzi i zagrożenia przerwania pobliskiej tamy. Czy więc w Austrii jest bezpiecznie? Tak, ogólnie jest bezpiecznie prócz nielicznych małych miasteczek zagrożonych powodziami na południu kraju w Karyntii. Pamiętajcie jednak by na siebie uważać.

Istnieją ogólne zasady bezpieczeństwa, które powinni przestrzegać turyści podczas powodzi:

1. Nie bagatelizuj ostrzeżeń: Jeżeli służby meteorologiczne lub władze lokalne ostrzegają o powodzi, to należy to traktować poważnie.

2. Unikaj przebywania blisko rzek, jezior lub miejsc, które mogą szybko zalać wodą.

3. Nie próbuj przekroczyć zalanych dróg lub mostów, ani pieszo, ani samochodem. Prąd wody jest bardzo potężny i może cię zmyć.

4. Jeżeli jesteś w mieszkaniu lub hotelu, trzymaj się na wyższych piętrach.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz