Sycylia jaka waluta? Jakie pieniądze są na Sycylii 2021 - BelSole

Sycylia jaka waluta? Jakie pieniądze są na Sycylii 2021

Sycylia i całe Włochy zostały doświadczone wydarzeniami 2020 roku ale nie znaczy to, że w 2021 roku nie pojedziemy na Sycylię. Jeśli planujecie wyjazd na Sycylię to warto dowiedzieć się jakie pieniądze wziąć na Sycylię. Czy na Sycylii jest euro? Czy istnieje jakaś inna waluta na Sycylii? Dziś to sprawdzimy.

Jeśli jedziecie na wycieczkę na Sycylię na przykład do Katanii i wiedzie już czy Sycylia to Włochy to powoli świta Wam pewnie w głowie jakie pieniądze najlepiej wziąć na Sycylię. Jeśli nie to szybko odpowiadamy na pytanie jaka jest waluta na Sycylii. Na Sycylii płacimy w euro i jeśli chcecie płacić gotówką to najlepiej właśnie takie pieniądze zabrać ze sobą z domu.

Czy na Sycylii można płacić złotówkami? Generalnie odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Oczywiście jeśli wybierzemy noclegi u Polaków na Sycylii to może uda nam się dogadać z właścicielem i zapłacić w złotówkach. Gdzieś na wyspie znajdziemy może kantor w którym uda się wymienić złotówki ale nawet jeśli tak się stanie to kurs wymiany złotówki na euro na Sycylii będzie niekorzystny.

Na Sycylię najlepiej zabrać euro wymienione już w Polsce, skorzystać z internetowego kantoru w swoim banku, karty Revolut albo płacić kartą płatniczą jeśli tylko nasz bank oferuje korzystny kurs wymiany euro na złotówki.

Nie wiecie jeszcze gdzie jechać na Sycylii? Polecamy sprawdzić zestawienie 10 najładniejszych miast na Sycylii według redakcji Belsole.pl.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz