Sycylia samochodem. Czy da się? Jak z Polski? Oto podróż samochodem - BelSole

Sycylia samochodem. Czy da się? Jak z Polski? Oto podróż samochodem

Sycylia od lat jest miejscem wyjazdów na tani citybreak. Najczęściej wybieranym środkiem transportu na Sycylię jest oczywiście samolot ale czy da się pojechać na Sycylię autem? Czy da się pojechać na Sycylię samochodem? Czy są promy ze stałego lądu na Sycylię? Sprawdźmy jak pojechać na Sycylię samochodem.

Najwięcej osób decyduje się na przelot na Sycylię ale w nowej rzeczywistości nie każdy chce spowiadać się gdzie, kiedy i z kim podróżował. Jeśli nie chcecie nikomu tłumaczyć się z tego gdzie byliście i podawać swoich danych na tacy to dobrym pomysłem jest zwiedzanie Sycylii samochodem. Czy się da?

Sycylia to wyspa (nie państwo) na której oczywiście istnieją drogi dla samochodów i w przeciwieństwie do Wenecji autem da się tu jeździć. Jak tego dokonać? Bardzo prosto!

By dostać się na Sycylię samochodem trzeba zapakować swoje auto na prom ze stałego lądu i przepłynąć na Sycylię. By dostać się na prom na Sycylię trzeba jednak uzborić się w cierpliwość i przejechać samochodem spory kawaek Włoch. Tym większy im bardziej nie lubicie być na morzu.

Promy na Sycylie wypływają z kilku różnych miast we Włoszech. Im dalej od Sycylii tym podróż na promie będzie dłuższa i oczywiście droższa. Skąd wypływają promy na Sycylię?

Promów na Sycylię szukać można na trasach takich jak promy do Palermo wypływające z Cagliari, Civitavecchia, Genua, Livorno, Neapolu, Salerno i Milazzo.

Do Trapani możemy popłynąć z Golfo Aranci, Neapolu i Toulon. Do Katanii popłyniemy z Neapolu i Salerno, do Mesyny z Raggio Calabria, Salerno Villa San Giovanni. Dokładnych rozkładów i linii możecie poszukać na włoskich stronach.

Najwygodniejszym sposobem dojazdu własnym autem na Sycylie są oczywiście promy łączące Mesynę z Villa San Giovanii bo to tani i szybki przepływ.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz