Sylwester we Włoszech 2020/21 Czy jechać? Jak wygląda? - BelSole

Sylwester we Włoszech 2020/21 Czy jechać? Jak wygląda?

Chcecie jechać na wycieczkę do Włoch na Sylwestra? Zastanawiacie się gdzie najlepiej jechać na imprezę Sylwestrową we Włoszech? Czy w ogóle można jechać na Sylwestra w 2020/21 i koronawirus nie stoi na przeszkodzie? 

Czy można jechać na Sylwestra do Włoch?

W zasadzie tak i nie, do dziś było tak, że mogliście raczej spokojnie spędzić Sylwestra w strefie żółtej, ograniczenia w podróżowaniu stref pomarańczowej i czerwonej utrudniały mocno organizację imprez Sylwestrowych we Włoszech 2020/21. Obostrzenia były zależne od strefy w której znajduje się dany region.

Zabrania się przemieszczania się, nawet w obrębie własnej gminy  z wyjątkiem przyczyn związanych z pracą, koniecznością i stanem zdrowia; ruch z jednego regionu do drugiego i z jednej gminy do drugiej jest zabroniony.

Tak wyglądają obostrzenia w strefie czerwonej. Wiele imprez masowych jest już w gruncie odwołanych i na co możecie liczyć to jedynie imprezy ze znajomymi.  Więcej informacji o strefach we Włoszech.

NOWE OBOSTRZENIA, Aktualizacja 3.12.2020

3 grudnia 2020 ogłoszono, iż 25,26 i 1 stycznia nie będzie możliwe podróżowanie pomiędzy gminami! Wyjątkiem będzie prawdopodobnie podróżowanie do rodziny. Od 21 grudnia do 6 stycznia zabronione będzie podróżowanie także między regionami. Stoki narciarskie zostaną zamknięte do 7 stycznia, nie ma żadnych obostrzeń co do ilości gości na imprezie Sylwestrowej lub kolacji wigilijnej.

Czy jechać na Sylwestra do Włoch?

W zasadzie rząd włoski mocno odradza i ogranicza podróżowanie, strefy także nie pomagają – na pewno nie będziecie mogli liczyć na wielkie imprezy w centrach miast.

Jak wygląda Sylwester we Włoszech?

Nie różnie się wiele prócz menu od tego polskiego. Włosi lubię spędzać Sylwestra ze znajomymi na imprezach, do tego lubią fajerwersji, koncerty czy wielkie ogniska. Ostatnimi czasy modne są także, pokazy laserowe. Sylwestra należy oczywiście uczcić lampką prosecco, spumante lub innym włoskim alkoholem. W menu znajdziecie Cotechino czyli włoską kiełbasę oraz soczewicę. Wieprzowina symbolizuję bogactwo życia, a soczewica pieniądze.

Czy nowy rok jest świętem we Włoszech? Tak, jest dniem wolnym od pracy i ma status święta. 

Kiedy jest Sylwester we Włoszech?

To dość zabawne pytanie, ale nie jest całkowicie bez sensu. Sylwester we Włoszech obchodzi się 31 grudnia. Przed Juliuszem Cezarem, Nowy rok zaczynał się 1 marca – był on pierwszym miesiącem kalendarza romańskiego.

Jeśli chcecie przeczekać Sylwestra we Włoszech, możecie pewnie lecieć do Włoch w styczniu lub lutym – poczytajcie co można robić we Włoszech w zimie.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz