Trawa we Włoszech i narkotyki. Czy marihuana jest legalna?

Wiele osób wyjeżdżając na wakacje ma ochotę na spróbowanie czegoś nowego. Niektórzy wybierają wieczór w objęciach egzotycznej nieznajomej, inni upijają się w trupa, a jeszcze inni zastanawiają się nad paleniem trawy. Jeśli jedziecie do Włoch i zastanawiacie się nad legalnością marihuany to dziś sprawdzimy ten temat dla Was. Czy we Włoszech jest legalna marihuana? Czy można bezkarnie brać narkotyki?

Włochy nie są państwem o tak liberalnym podejściu jak Holandia ale nie panuje tu tak wielki zamordyzm jak w Polsce. Posiadanie niewielkich ilości dobrze wysuszonego specyfiku jest we Włoszech zdekryminalizowane to znaczy nie jest przestępstwem – jest wykroczeniem.

Jeśli włoska policja złapie kogoś z niewielką ilością marihuany to osoba ta nie trafi do więzienia. Karą dla obywatela Włoch może być czasowe zawieszenie paszportu czy prawa jazdy i kara finansowa.

Sprzedaż gandzi we Włoszech jest nielegalna i jest przestępstwem. W pełni legalna we Włoszech jest tylko marihuana do użytku medycznego oraz uprawa konopi do celów przemysłowych.

Pod koniec 2019 roku przełomowy był wyrok włoskiego Sądu Najwyższego który stwierdził, że w domowej hodowli niewielkich ilości na własny użytek nie ma nic złego. Włoscy nacjonaliści domagali się unieważnienia wyroku sądu. Można więc prognozować, że z czasem przepisy we Włoszech może zostaną poluzowane.

Co z twardymi narkotykami? O ile sprzedaż narkotyków we Włoszech ma się dobrze o tyle większość pozostałych twardych substancji jest w Italii całkowicie nielegalna. Włosi lubią przypudrować nosek ale jeśli jedziecie tam na wakacje to musicie wiedzieć – narkotyki są we Włoszech nielegalne. Jeśli wybieracie się na wakacje do Włoch to lepiej

Dodaj komentarz