Palermo dojazd z lotniska do centrum. Poradnik - BelSole

Palermo dojazd z lotniska do centrum. Poradnik

Lotnisko w Palermo imienia Falcone-Borsellino wciśnięte jest pomiędzy piękne wzgórza a morze. Dolecicie tam z wielu polskich miast – Warszawy, Gdańska, Wrocławia czy Krakowa liniami takimi jak Ryanair czy Wizzair. Jeśli już traficie do Palermo, jak dojechać z lotniska do centrum? Co wybrać? Taksówkę czy może pociąg lub bus? Czy lotnisko jest daleko od Palermo? Zobaczcie nasz poradnik

Wyjście z terminala lotniska w Palermo.


Taxi, Uber lub Bolt lotnisko w Palermo

Dojechać z lotniska z Palermo możecie także taksówką, ceny oficjalnych taksówek zaczynają się od 35 EUR za trasę do Viale Lazio lub Michaelangelo do 45 EUR za dojazd do Palermo Centrale czy Brancaccio. Obowiązują dwie taryfy, taryfa 1: od 6 rano do 22 od poniedziałku do soboty oraz taryfa 2: w nocy oraz całe niedziele.

Cena za taryfę 1: 0,84 EUR za km (minimum 3,81 EUR)

Cena za taryfę 2: 0,84 EUR za km (minimum 5,72 EUR)

W Palermo nie uświadczycie Ubera ani Bolta, ale jeśli chcecie takie konto założyć, możecie skorzystać z naszego programu partnerskiego. Dziękujemy!


Pociąg(kolejka) z lotniska w Palermo do Centrum

Na Lotnisku Palermo znajdziecie stację kolejki miejskiej z której dojedziecie pociągiem do centrum Palermo. Stacja Punta Raisi znajduje się na lotnisku i dojazd z niej do Palermo Centrale zajmuje od 50 min do 1 h. Pociągi jeżdżą 2 razy na godzinę, od 4:40 do 22:00. Pojedynczy bilet kosztuje 5,90 EUR. W czasie koronawirusa, pociągi kursują raz na godzinę przed szczytem komunikacyjnym. Jest to wygodny i całkiem szybki sposób na dojazd do miasta, do tego jest bez przesiadek, a wagony są dobrze zadbane jak na Sycylię.

Trasa: Punta Raisi (Lotnisko Palermo) -> Piraineto -> Carini -> Carini Torre C -> Capaci -> Isola d.Femmine -> Tommaso Natale -> Cardillo Z.E.N. -> S.Lorenzo Colli -> Francia -> PA NOTARBARTOLO -> P.Reale-Orleans -> Vespri -> Palermo Centrale (Centrum Palermo)

pociągi lotnisko palermo kolejka
Rozkład jazdy pociągów kolejki lotniska Palermo do Centrum

Dojazd do centrum z lotniska Palermo busem, autobusem

Dojazd z lotniska w Palermo autobusem do centrum obsługuje wiele firm. Odjazdy klimatyzowanych autobusów startują od 4:00 rano, aż do 22:30(lub 00:30 w zależności od sezonu i dnia) a dojeżdżają do Palermo Centrale.  Bilety kosztują od 6,00 EUR za pojedynczy oraz 10 EUR za powrotny(w dwie strony). Dzieci od 3 do 12 lat zapłacą o połowę mniej: 4 EUR oraz 8 EUR.

Jedną z firm jest Prestia e Comande. Przystanki obsługiwane przez tą firmę:

Palermo – Via T. Fazello (terminal dworca Palermo) -> Via Roma n. 289 (Rinascente) -> Piazza Ruggero Settimo n. 18 (politeama)-> Via Libertà n. 45 (Piazza Croci) -> Via Libertà n. 95 (Piazza A. Gentili)-> Via Libertà n. 171 (róg Via Rutelli)-> Via Libertà n. 203 (róg Viale Lazio)-> Via Croce Rossa n. 125-> Viale Alcide De Gasperi n. 187-> Via Belgio n. 25-> Lotnisko Falcone Borsellino

Na pokładzie znajdziecie wi-fi.


Dojazd autem z lotniska w Palermo

Jak daleko znajduje się lotnisko od miasta? Całkiem spory kawał drogi, bo ponad 30km od centrum. Dojazd autem jednak w większości jest przyjemny. Trasa z lotniska do Palermo Centrale bez korków to jakieś 30min i w większości prowadzi po autostradzie E90. Jednak problemem są zakorkowane uliczki centrum w czasie szczytu komunikacyjnego. Uwaga, bo trasa po autostradzie jest płatna. Pamiętajcie też o dość specyficznym sposobie prowadzenia samochodów przez lokalsów w centrach miast, jest to szkoła życia. Nikt nie będzie mówił Sycylijczykom, że mają używać świateł mijania po zmierzchu, ani nie wpychać się na czwartego 😉

Polecamy również:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz