Katania dojazd z lotniska do centrum. Uwaga! Ważna porada! - BelSole

Katania dojazd z lotniska do centrum. Uwaga! Ważna porada!

Lotnisko Fontanarossa w Katanii, znajduje się bardzo blisko centrum miasta. Jednak jak dojechać z lotniska do centrum Katanii? Jaki środek transportu wybrać? Lepiej jechać komunikacją miejską, wybrać transfer czy dojechać do centrum czy taksówką? I dlaczego należy uważać na dziwnych panów! Odpowiemy na te pytania w tym artykule o lotnisku w Katanii.

Przed podróżą warto także sprawdzić wcześniej czy lotnisko w Katanii jest czynne w związku z Etną lub koronawirusem.


Taxi, Uber lub Bolt

Ile kosztuje taksówka z lotniska do centrum Katanii a ile Uber lub Bolt? Przejazd taryfą do samego Piazza Borsellino kosztuje około 25 do 30 EUR. Znajdziecie taksówki pod samym terminalem. Jadąc na lotnisko, polecamy wybrać Stazione Centrale lub okolice Piazza Duomo (lub Borsellino).

W Katanii nie ma niestety innych dostawców takich jak Uber czy Bolt – jeśli jakaś firma tytułuje się taką nazwą, prawdopodobnie robi to na nielegalnie.

Jeśli wejdziecie na piazza Borsellino, za pewne łatwo Wam będzie znaleźć zastępczy transport w postaci „nieoficjalnych” przewozów. Pamiętajcie aby w takim wypadku ustalić cenę przed wejściem do auta. Czasami taki pan przewoźnik, wręcz na siłę weźmie waszą torbę do auta – pamiętajcie aby się bronić! 😉 Jeśli już wsiądziecie, taki przejazd to niezła dawka adrenaliny.

Jeżeli już jedziecie do miasta w którym jest Uber, skorzystajcie z naszego programu partnerskiego. Dziękujemy!


Pociąg z lotniska w Katanii do Centrum

Nie polecamy wyboru w postaci kolejki. Stacja jest niestety za daleko od terminalu i dojazd pociągiem do centrum Katanii jest zupełnie nieopłacalny czasowo. 


Dojazd do centrum z lotniska Katanii busem, autobusem

Dojazd z lotniska w Katanii do centrum możliwy jest także komunikacją miejską, busami AMT ALIBUS oraz autobusami prywatnymi. Busy miejskie kursują, średnio co 20 minut od 5:00 rano, aż do północy. Aby dojechać do lotniska, autobus objeżdża całe centrum startując ze Stazione Centrale, jedzie pod Duomo, Borsellino Square, Lucia i jedzie w kierunku Fontanarossa Airport. Bilet kosztuje 4 EUR, ważny jest 90 minut – w niektórych autobusach dostępne jest darmowe wi-fi.

Trasa autobusów miejskich AMT:

Lotnisko Fontanarossa -> Faro Biscari -> Tempio -> Colombo -> Borsellino -> Vittorio Emanuele -> Duomo -> Etnea -> Stesicoro -> Sicilia -> Martiri Libertà -> Katania Stacja

bus katania lotnisko


Dojazd autem z lotniska w Katanii

Jak daleko znajduje się lotnisko od miasta? Umiejscowione jest praktycznie w samym centrum, 6 km od Piazza Duomo. Dojazd autem jest bezproblemowy i należy kierować się na drogę SS114 jeśli chcemy dojechać do Stazione Centrale lub Giardino Pacini. Parkingi znajdują się przed wejściem na terminal, te związane z wypożyczalniami umiejscowione są zaraz obok.

 

Polecamy również:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz