Trzęsienie ziemi we Włoszech w 2022 (Pesaro Rimini Ankona). Czy jest bezpiecznie? Czy można już lecieć? - BelSole

Trzęsienie ziemi we Włoszech w 2022 (Pesaro Rimini Ankona). Czy jest bezpiecznie? Czy można już lecieć?

Trzęsienie ziemi o dość całkiem sporej sile 5,7 stopnia było odczuwalne na Adriatyku i w pobliżu kurortów Rimini oraz Ankona. Czy jest już bezpiecznie po trzęsieniu ziemi we Włoszech? Czy można lecieć do Włoch?

Wczoraj, czyli 8 listopada 2022 roku o godzinie 7:07 ziemia zatrząsała się środkowo-wschodnich Włoszech u wybrzeży Adriatyku. Trzęsienie ziemi miało swoje epicentrum pod Morzem Adriatyckim na głębokości około 8 km, niedaleko wybrzeża Marche. Pociągi zostały wstrzymane ze względu na uszkodzenia trakcji, niektóre z budynków zostały lekko podniszczone – głównie elementy elewacyjne. Trzęsienie ziemi we Włoszech było odczuwalne od Rzymu, przez Bolonie, aż do Chorwacji i Słowenii. Jednak jego epicentrum znajdowało się najbliżej Marche. Na szczęście nikt nie zginął – nie wiemy nic o hospitalizacjach, jest ich bardzo mało lub w ogóle. Straż pożarna poinformowała, że ​​nie otrzymała żadnych próśb o ratunek.

Trzęsienie ziemi we Włoszech, czy jest bezpiecznie?

Co jakiś czas we Włoszech niestety zdarzają się trzęsienia ziemi, niektóre są dość dotkliwe i niszczą całe włoskie miasteczka. Ostatnie tragiczne zdarzyło się 24 sierpnia 2016 roku, kiedy to w centralnych Włoszech trzęsienie ziemi zabiło 297 osób w Amatrice i okolicach w Apeninach. Rannych zostało 365 osób. Trzęsienie ziemi miało wtedy siłę 6,2.

Od 2010 roku, 13 razy trzęsła się ziemia we Włoszech (w skali wyższej niż 4.0) w tym w Genui, na Sycylii, Molise, Kampanii, Lacjum, Umbii, Marche, Toskanii, Emilii-Romanii – zginęło jednak przez ten cały czas niewiele więcej niż 350 osób.  Poprzednie tragiczne trzęsienie ziemi we Włoszech miało miejsce w L’Aquila w 2009, kiedy to zginęło 309 osób. 

Czy należy się bać trzęsienia ziemi we Włoszech? Czy jest już bezpiecznie? Prawdopodobieństwo, że zginiecie pod ruinami podczas trzęsienia ziemi we Włoszech jest bardzo niskie – więc nie martwilibyśmy się tym zanadto. Pamiętajcie by jednak pamiętać o najważniejszych regułach bezpieczeństwa jeśli już przytrafi się Wam trzęsienie ziemi we Włoszech.

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz