Urlop menstruacyjny w Hiszpanii, ile dni? Jakie są zasady urlopu menstruacyjnego w Hiszpanii. Czy jest płatny?  - BelSole

Urlop menstruacyjny w Hiszpanii, ile dni? Jakie są zasady urlopu menstruacyjnego w Hiszpanii. Czy jest płatny? 

Hiszpania jest pierwszym europejskim krajem, w którym funkcjonuje tzw. urlop menstruacyjny. To unikalne na skalę europejską prawo znalazło zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. W naszym materiale powiemy więcej o tym, czym jest urlop menstruacyjny w Hiszpanii. Ile dni wolnych od pracy przysługuje kobietom? Jakie są zasady urlopu menstruacyjnego w Hiszpanii? Czy jest płatny? Dowiecie się tego z naszego artykułu. 

 

Urlop menstruacyjny w Hiszpanii, zasady

 

Na samym początku odpowiedzmy sobie na fundamentalne pytanie – czym jest urlop menstruacyjny w Hiszpanii? To specjalny rodzaj urlopu, który został już oficjalnie wpisany do hiszpańskiego kodeksu pracy. Zakłada on, że w przypadku, gdy pracownica odczuwa intensywne dolegliwości związane z okresem, przysługuje jej możliwość wzięcia kilku dni wolnego miesięcznie.

Urlop menstruacyjny w Hiszpanii ma zasady nieco przypominające wolne z powodu L4 – aby pracownica mogła wybrać wolne dni, potrzebne jest oficjalne zwolnienie lekarskie potwierdzające, że odczuwane przez nią dolegliwości związane z okresem umożliwiają lub w dużym stopniu utrudniają wykonywanie obowiązków zawodowych. Warto podkreślić, że urlop menstruacyjny w Hiszpanii nie jest związany z klasycznym urlopem wypoczynkowym.

 

Urlop menstruacyjny w Hiszpanii – ile dni wolnych przysługuje kobietom?

 

Wielu czytelników, którzy po raz pierwszy zetknęli, na pewno są zainteresowani dwoma zagadnieniami – ile jest dni wolnych w przypadku urlopu menstruacyjnego w Hiszpanii i czy urlop menstruacyjny w Hiszpanii jest płatny. Już odpowiadamy. 

Urlop menstruacyjny w Hiszpanii to w założeniu trzy dni miesięcznie, jednak w wyjątkowych okolicznościach może on być przedłużony do 5 dni. Jeżeli natomiast chodzi  o kwestię tego, czy urlop menstruacyjny w Hiszpanii jest płatny, odpowiedź na to zagadnienie jest twierdząca.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz