Ile dni na zwiedzanie Madrytu? Madryt w weekend czy 1 dzień? - BelSole

Ile dni na zwiedzanie Madrytu? Madryt w weekend czy 1 dzień?

Madryt to największe hiszpańskie, dlatego zasadnym wydaje się pytanie ile dni na Madryt należy poświęcić? Czy 1 dzień, 2 dni weekend na Madryt jest wystarczającą ilością czasu na zwiedzanie? Na ile dni lecieć? Odpowiemy!

W zależności od tego jakim typem turysty jesteście to tempo zwiedzania i sposób możecie mieć inny – dlatego tutaj we wszystkich opcjach prócz Madrytu w 1 dzień, staraliśmy się zawrzeć opcję dla tych co im się śpieszy i dla tych co chcą odpocząć. W opcji jednodniowej zakładamy, że chcecie zobaczyć jak najwięcej. Zacznijmy więc!

Na początek parę wskazówek

  • Jeśli chcecie odwiedzić jakieś muzeum, na przykład Museo Nacional del Prado, lepiej zarezerwujcie sobie bilety wcześniej by nie stać w kolejkach i nie tracić czasu
  • Jeśli nie lubicie chodzić, dobrą opcją jest komunikacja zbiorowa w Madrycie. Działa całkiem sprawnie. Polecamy pomyśleć o Travel Pass, koszt na Zona A na 1 dzień to 8,40 EUR na dwa dni 14,20 EUR

 

Madryt w 1 dzień

 

Ciężko wszystko zobaczyć w 1 dzień w Madrycie, jednak można się postarać by zobaczyć jak najwięcej atrakcji Madrytu. Ile czasu trzeba poświęcić aby zobaczyć najważniejsze atrakcje z zewnątrz w samym centrum? Przejście pomiędzy Plaza Mayor, do Catedral de la Almudena, do Pałacu Królewskiego w Madrycie, do Plaza de Espana i Temple Debod, do Puerta de Alcala do Muzeum Prado przez Barrio de las Letras z powrotem do Plaza Mayor zajmuje bez przystanków 2 h. Nie liczymy tutaj przystanków na zdjęcia, odpoczynek czy oczywiście wejście do atrakcji. Do przejścia przez miasto możecie dołożyć wejście do jednej lub dwóch atrakcji Madrytu oraz obiad co powinno zająć Wam już cały dzień.

 

Madryt w 2 dni

 

Mając dodatkowy dzień w Madrycie, zobaczycie zdecydowanie więcej! Do przejścia pomiędzy najważniejszymi atrakcjami Madrytu możecie dodać odwiedzenie najważniejszych parków w centrum – takich jak El Retiro. Możecie też sobie zrobić porządne pół dnia w Prado lub pozwiedzać zaułki ulic starego centrum Madrytu. Żeby oszczędzić czas, możecie skorzystać z transportu publicznego w Madrycie, który działa całkiem sprawnie.

 

Madryt w 3 dni

 

Weekend w Madrycie to taka tradycyjna forma na city-break. Tutaj do wyboru będziecie mieć co zrobić w 1 dodatkowy dzień w porównaniu do poprzedniej opcji. My polecamy jedną z poniższych form spędzenia czasu:

  • wybór kolejnego muzeum do zwiedzenia z wieczornym szwendaniem się po mieście i La Latinie
  • 1 dzień w pobliskim Toledo lub Segowii jeśli nie lubicie tłumów i wielkomiejskiego Madrytu na 3 dni
  • Możecie pokusić się nawet o odwiedzenie Złotego Trójkąta Muzeów w Madrycie, Prado, Reina Sofia i Thyssen-Bornemisza.

 

Madryt w 4 dni

 

To chyba idealna liczba dni na Madryt, spokojnie zwiedzicie wszystkie niezbędne atrakcje w Madrycie, wejdziecie do chociaż najważniejszych muzeów, zobaczycie piękne parki i zostanie Wam jeszcze pół dnia lub dzień na podjechanie do Toledo lub Segowii, co gorąco polecamy! Może nawet uda się Wam oba miasta zobaczyć?

 

Ile dni na Madryt?

 

Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie, ale możemy Wam zasugerować na ile dni lecieć do Madrytu. Jeśli chcecie prócz zwiedzania także odpocząć, idealna okazuje się opcja od 3 do 5 dni. Jednak jeśli macie tylko 1 lub dwa dni w Madrycie, spokojnie – też zobaczycie sporo! Miłego zwiedzania Madrytu!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz