Top 11: Najlepsze Plaże Costa Blanca, gdzie na plaże? - BelSole

Top 11: Najlepsze Plaże Costa Blanca, gdzie na plaże?

Czy na Costa Blanca są plaże? Oj, i to ile i jakie! To jedno z lepszych miejsc w Europie na plażowanie i kąpiele. A na pewno jedno z najlepszych na tej części Morza Śródziemnego. 

 

Levante w Benidorm

 

levante Benidorm

To chyba najpopularniejsza plaża regionu i miasta Benidorm. Benidorm jest kurortem i jest nazywany Manhattanem Hiszpanii. Pełno jest tutaj wieżowców i wielkomiejskiego klimatu. Plaża sąsiaduje w centrum i znajduje się w jego kluczowym miejscu. Jest bardzo szeroka, piaszczysta i zadbana. Pełno jest tutaj restauracji, kawiarni, wypożyczalni sprzętu, parasoli, leżaków. Wzdłuż plaży prowadzi długi deptak, którym możecie przejść się na spacer wzdłuż pięknego wybrzeża. Benidorm to kurort przez duże K, dlatego też pełno tutaj turystów w lecie – nie znajdziecie tutaj spokoju, tylko dużo zabawy, kąpieli słonecznych i tych morskich! Plaża Levante nadaje się także dla dzieci, które znajdą tutaj atrakcje także dla siebie i place zabaw.

 

Playa La Roda w Altea

 

altea plaża

Plaża Altea to jedna z nielicznych wymienionych przez nas plaż kamiestych – jednak bez obaw, jeśli odpowiednio się przygotujecie to będziecie dobrze się bawić. Ważne żeby wziąć ze sobą buty do pływania oraz odpowiedni materac nadający się na kamieniste plaże. Plaża ta znalazła się w zestawieniu dzięki uroczemu miasteczku Altea zaraz obok plaży. Plaża według nas średnio nadaje się dla dzieci.

 

Playa Postiguet w Alicante

 

plaża Alicante

Plaża w centrum Alicante zaraz pod zboczami najlepszej atrakcji Alicante czyli Zamku Świętej Barbary. Jest szeroka, piaszczysta z dostępem do szerokiej infrastruktury miasta. Dojdziecie tutaj słynnym bulwarem w Alicante zbudowanym z 6 600 000 małych płytek. Plaża nadaje się dla dzieci, nie bedziecie mieć też problemu z zaparkowaniem na jednym z pobliskich parkingów. 

 

Playa de Cala Ambolo

 

ambolo plaża

To mała plaża ukryta przed oczyma wścibskich pod klifem blisko miejscowości Calp przy wiosce Ambolo. Jest to także plaża nudystów – więc jeśli lubicie opalanie topless lub całkowicie nago, spokojnie możecie tutaj podjechać i skosztować kąpieli słonecznych! Zejście jest po stromym klifie – plaża nie nadaje się raczej dla dzieci. Jest to plaża kamienisto-piaszczysta. Zaparkować możecie na poboczu przy pobliskiej drodze. Jeśli szukacie innych plaż dla nudystów, zobaczcie artykuł o plażach nudystów w Hiszpanii.

 

Platja de Bon Nou

 

Platja de Bon Nou znajduje się niedaleko na południe od Villajoyosa. Jest to piaszczysta plaża z całą niezbędną infrastrukturą – do tego ukryta jest pod sporym klifem. Parking znajduje się zaraz obok plaży przed wejściem. Obok Platja de Bon Nou znajdziecie inną dobrze ocenianą plażę Platja del Paradís więc jeśli nie będzie tutaj miejsc, możecie podejść kawałek na północ i skorzystać z uroków innego miejsca.

 

Granadella w Javea

 

Granadella

To plaża ukryta w zatoczce z piękną lazurową wodą – jest to jedna z najpiękniejszych plaż na Costa Blanca. Jest to popularne miejsce, dlatego polecamy podjechać tam wcześnie rano, lub w okolicach obiadu – wtedy wiele miejsc się zwalnia dla kolejnych plażowiczów. Zaraz obok znajduje się parking oraz parę restauracji i kawiarni by zjeść pyszny obiad z widokiem na morze.

 

San Juan i Mutxavista w Alicante

 

san juan

Kolejna długa piaszczysta plaża w Alicante – przez niektórych nazywana najlepszą plażą w Alicante. Doskonale nadaje się dla dzieci oraz rodzin. W zasadzie do dwie plaże połączone w jedną długą prostą plaże mierzącą bagatela ponad 6 km piaszczystego brzegu! Pełno tutaj restauracji, wypożyczalni sprzętu plażowego oraz aktywności dla dzieciaków. Popularne są tutaj także sporty wodne – fani windsurfingu znajdą coś dla siebie!

 

Platja de Tabarca

 

Tabarca plaże

Ta mała plaża znajduje się niedaleko Alicante na wyspie Tabarca. Dopłyniecie tam łodzią z Alicante. Jest to kamienista ale spokojna plaża na wąskim gardle wysepki Tabarca – lepiej weźcie ze sobą buty oraz wygodny materac lub koc. Niewątpliwym plusem tej plaży jest spokój i ciepła woda Morza Śródziemnego.

 

Platja de l’Arenal

 

arenal plaża

To piękna plaża na południe od Denia. Z tego miejsca zobaczycie Parc Natural del Montgó górujący nad horyzontem. Plaża jest szeroka i ukryta w małej zatoczce, dlatego wody są spokojniejsze niż na pełnym morzu. Parkingi mieszczą się zaraz obok przy restauracjach oraz kawiarniach. Plaża jest bardzo dobrze wyposażona, w zasadzie nie potrzebujecie nic więcej!

 

Różowe Jezioro na Costa Blanca!

 

atrakcje Alicante

A może chcecie poopalać się nad różową wodą? Oto coś zupełnie wyjątkowego! Różowe Jezioro Torrevieja pod Alicante, gdzie woda ma charakterystyczny różowy kolor dzięki występowaniu mikroalgi dunalielli słonolubnej. Więcej o jeziorze poczytacie tutaj: Różowe jezioro w Hiszpanii. Laguna Salada Rosa de Torrevieja. Dlaczego różowe?

 

Playa Les Marines

 

Plaża w miejscowości Denia. Jest szeroka, piaszczysta i bardzo długa – mierzy ponad 3 km. Jako, że to kolejna plaża przy centrum miasta – znajdziecie tutaj pełną infrastrukturę oraz mnóstwo miejsc do spacerów. To dobra plaża dla dzieci i rodzin, są tutaj przygotowane place zabaw dla najmłodszych oraz odpowiednia opieka ratowników.

 

Plaże Nudystów na Costa Blanca

 

Na Costa Blanca znajduje się wiele plaż dla nudystów, do tego opalanie się topless na plaży nie jest żadnym tematem tabu dla Hiszpan. Spokojnie możecie wyjść bez stanika na plażę. Szerzej o Plażach nudystów w Hiszpanii napisaliśmy tutaj.

 

Co wziąć ze sobą na plażę na Costa Blanca?

Duża większość wymienionych plaż ma bogatą infrastrukturę oraz wiele wypożyczalni i sklepików. Jednak jest parę rzeczy, które niezależnie od bogatej oferty plaży na Costa Blanca zawsze warto wziąć. Po pierwsze, krem z filtrem – najlepiej o wysokiej wartości, czapka oraz dużo wody do picia – dbajcie o zdrowie! Nie warto brać żadnego harpuna na orki, które pływają obok pobliskiej Majorki 😉 Jeśli to plaża kamienista, wygodniej wziąć ze sobą buty do płytwania i specjalny piankowy koc lub materac dmuchany by wygodniej leżeć na kamieniach – z doświadczenia możemy powiedzieć, że nawet zwyczajny koc daje rady na kamienistej plaży. 

 

Mapa najlepszych plaży Costa Blanca

 

costa blanca najlepsze plaże

1) Postiguet 2) San Juan 3) Tabarca 4) Platja de Bon Nou 5) Platja de Paradiso 6) Levante Benidorm 7) Granadella 8) Playa de Cala Ambolo 9) Playa La Roda 10) Platja de l’Arenal 11) Playa Les Marines

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz