Wenecja wiosną. Czy jechać w marcu, kwietniu czy w maju? - BelSole

Wenecja wiosną. Czy jechać w marcu, kwietniu czy w maju?

Jaka pogoda panuje w Wenecji wiosną i czy wyjazd w marcu, kwietniu lub maju to dobry okres na ominięcie tłumów? Sprawdzamy kiedy najlepiej jechać do Wenecji. Czy warto przyjechać do Wenecji na wiosnę? Czy wiosna w Wenecji to sposób na uniknięcie tłumów? Co zabrać wiosną do Wenecji? Podopowiadamy czy zabrać ze sobą kalosze i jakie ubrania spakować do walizki przed wiosenną podróżą. Wszystko o Wenecji w marcu, kwietniu i maju.

 


Pogoda w Wenecji w marcu

Marzec nie jest jeszcze wyjątkowo ciepłym miesiącem w Wenecji. Temperatura w Wenecji w marcu waha się od 10 do nawet 30 stopni Celsjusza. Zmiany pogody bywają drastyczne i w ciągu kilku dni temperatura może skoczyć nawet o 10 stopni w górę lub w dół. Marzec jest miesiącem dość chłodnym i wilgotnym w Wenecji. Warto tu przyjechać na obchody świąt Wielkanocnych na przełomie z kwietniem. Wybierając się na wakacje w Wenecji wczesną wiosną lepiej pamiętać o tym, by zabrać ze sobą jednak coś ciepłego. Marzec jest również miesiącem wilgotnym i deszczowym Średnia temperatura notowana w XX wieku w marcu w Wenecji to około 12,5 stopnia, obecnie jest troszkę wyższa.


Kwiecień w Wenecji

W kwietniu pogoda w Wenecji nieco się stabilizuje i skoki temperatury między jednym dniem, a drugim są już znacznie niższe. Temperatura waha się w granicach 20-kilku stopni Celsjusza ale mogą zdarzyć się dni chłodniejsze w którym przyda się ciepłe ubranie. Jest ich mniej niż w marcu, a najniższe temperatury to zwykle w granicach 13 czy 14 stopni Celsjusza. Historyczna średnia temperatur w kwietniu dochodzi do 16,1 stopnia, chociaż ostatnimi czasy bywa nieco cieplej.

Jadąc w kwietniu do Wenecji można spodziewać się już większej liczby turystów oraz… większych opadów niż w marcu.


Maj w Wenecji

Jeśli szukamy ciepłego miejsca na wiosnę to Wenecja idealnie się ku temu nadaje. W maju w Wenecji średnia temperatura to 21,5 stopnia. W 2019 roku pogoda w Wenecji w maju nie była zła. Najzimniej było 5 maja gdy temperatura spadła do 12 stopni Celsjusza. Poza tym dniem było raczej ciepło, zwykle ponad 20 stopni.

Wyjazd do Wenecji w maju to również lepszy pomysł z powodu niższej liczby opadów i wilgotności niższej niż w kwietniu. Maj to osttni miesiąc przed startem sezonu turystycznego więc można spodziewać się tu już wzmożonego ruchu i powoli rosnących cen.

Jadąc do Wenecji na wiosnę lepiej zabrać ze sobą parasol, a może nawet kalosze ponieważ mogą przydażyć się nawet niewielkie lokalne podtopienia. Wenecja wiosną to dobry pomysł dla tych, którzy źle znoszą upały i chcą zwiedzić piękne miasto przed szczytem sezonu. Jadąc na wiosnę warto jednak pamiętać, że pogoda może być nieprzewidywalna.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz