Czy w Palermo jest bezpiecznie? Czy warto jechać? Poradnik 2021

Czy w Palermo jest bezpiecznie? Czy warto jechać? Poradnik 2021

Sycylijskie Palermo kojarzy się z przestępczością zorganizowaną i wszystkimi problemami z którymi można spotkać się na Sycylii takimi jak chociażby bezdomne psy. Jak jest w rzeczywistości? Czy Palermo jest bezpieczne? Czy w Palermo można chodzić nocą po zmroku? Dziś o bezpieczeństwie w Palermo.

Wiele jest stereotypów dotyczących „mafijnego” i mrocznego Palermo. Czy faktycznie jest się czego obawiać jadąc do Palermo? Wcale nie. To dość bezpieczne miasto na Sycylii w którym przestępczość wcale nie jest tak wysoka, jak mogłoby się wydawać. Mafiozi nie będą Was nękać. Ogólnie rzecz biorąc Sycylia jest dość bezpiecznym miejscem.

By wyjazd do Palermo był w 100% bezpieczny należy oczywiście zachować zdrowy rozsądek. Tak jak wszędzie nie epatujmy tu drogim zegarkiem lub aparatem cyfrowym, chowajmy portfel w dobrze zabezpieczonej kieszeni. Nocą można poruszać się po Palermo bez większych obaw ale lepiej unikać nieoświetlonych uliczek czy miejsc niebezpiecznych takich jak okolice dworca.

Po centrum Palermo można poruszać się bez obaw. Turystom polecamy jedynie, by nie zapuszczali się w okolice biednej dzielnicy Zona Espansione Nord na północy miasta. Nie ma co obawiać się przestępczości zorganizowanej, uchodźców czy terrorystów.

Jedynym mankamentem może być włoski temperament objawiający się dość głośnym komplementowaniem kobiecych wdzięków. Jeśli jesteś młodą dziewczyną i jedziesz zwiedzać atrakcje w Palermo to po prostu nie odkrywaj tu całego ciała.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz