Włochy ODWOŁUJĄ najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe 2020/21 - BelSole

Włochy ODWOŁUJĄ najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe 2020/21

Wyjazd na święta we Włoszech to jeden z najlepszych pomysłów, który można zrealizować w okresie zimowym. Włochy kuszą nie tylko dobrą pogodą na południu, której próżno szukać w Polsce, ale i włoskimi jarmarkami bożonarodzeniowymi w chłodniejszych regionach kraju. W tym roku niestety atrakcją będzie tylko pogoda. Jarmarki świąteczne 2020/21 we Włoszech zostaną w większości odwołane. Zwłaszcza jarmark w Trydencie. Co wiadomo o sprawie?

Włoskie media donoszą, że większość jarmarków bożonarodzeniowych w kraju w tym roku prawdopodobnie nie odbędzie się. Przedstawiciele władz w regionie Alto Adige czyli Południowego Tyrolu ze stolicą w Bolzano oraz przedstawiciele Trydentu nie mają dobrych wiadomości dla osób przyjeżdżających zimą do Włoch.

Odwołanie targów bożonarodzeniowych nie było łatwą decyzją – stwierdza na Twitterze Franco Laneselli burmistrz Trydentu

Odwołanie targów bożonarodzeniowych to gigantyczny cios dla lokalnej gospodarki. Lokalne władze szacują, że jarmarki przynoszą zysk liczony w dziesiątkach milionów euro.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie jak do sprawy podejdą pozostałe regiony kraju.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz