Czy we Włoszech jest Uber? Czy jest Uber w Rzymie? - BelSole

Czy we Włoszech jest Uber? Czy jest Uber w Rzymie?

Jadąc na wakacje do krajów Europy Zachodniej dobrym pomysłem na minimalizowanie kosztów transportu jest korzystanie nie z taksówek, a tańszych usług przewozowych. Czy jadąc do Włoch da się jeździć Uberem? Czy we Włoszech jest Uber, a jeśli tak to gdzie działa? Sprawdzamy czy jest w Rzymie czy na Sycylii oraz czy jest Uber w Mediolanie, Turynie i Wenecji.

W wielu krajach działanie Ubera jest na wpół legalne, we wszystkich wywołuje kwik rozpaczy wśród taksówkarzy. Jadąc do Włoch nigdy nie wierzcie w to co mogą próbować wam wkręcić taksówkarze opowiadający bzdury o tym, że bycie pasażerem Ubera zagrożone jest mandatem w wysokości kilku tysięcy euro.

We Włoszech działa Uber
ale usługa zamawiania przejazdów przez telefon działa tylko w kilku włoskich miastach. Gdzie we Włoszech przejedziemy się Uberem?

Uber we Włoszech działa tylko w kilku miastach. Z Ubera da się korzystać w Rzymie, Mediolanie i Turynie. W Wenecji, Bolonii czy Neapolu przejazdu nie da się zamówić. Ile kosztuje Uber we Włoszech?

Włoski Uber nie jest tak tani jak można się tego spodziewać. Cena Ubera w Rzymie na krótkiej 5 kilometrowej trasie z Piazza del Popolo pod koloseum na plac Piazza del Colosseo to koszt w granicach 20 EUR.

We Włoszech działa Uber Black (z czarnymi samochodami), Uber Lux z najdroższymi i najlepszymi autami i Uber Van pozwalający na zamówienie większego samochodu. Ze względu na krajowe regulacje nie wprowadzono tu najtańszego pozwalającego na przejazd nieco gorszymi samochodami. Dla czytelników Belsole.pl rejestrujących się w usłudze Uber mamy zniżkę na pierwszy przejazd po kliknięciu w nasz link referencyjny.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz