Madryt w zimie? 5 powodów, że warto. Grudzień, styczeń, luty 2021

Madryt w zimie? 5 powodów, że warto. Styczeń, luty 2021 czy może grudzień na wycieczkę

Hiszpania w zimie to doskonały pomysł, jednak jest tak rozległa, że możemy w niej spotkać i śnieg i miejsca z 20 stopniami w styczniu. Madryt znajduje się gdzieś po środku. Jaka jest zatem pogoda w Madrycie z zimie? Jaka jest temperatura w Madrycie w styczniu, lutym i grudniu? I czy pada tam śnieg?

Hiszpańskie święta w Madrycie, loteria El Gordo

Święta w Madrycie to wyjątkowy okres, pełen magii, iluminacji świątecznych, jarmarków i atrakcji. Do tradycji należy także świąteczna loteria El Gordo, w której uczestniczy wielu Hiszpan. Jeśli będziecie w Madrycie podczas świąt kupcie sobie kupon na spółkę ze znajomymi – jeden kosztuje około 200 EUR. Główna wygrana to 400.000 EUR, w przeciwieństwie do innych loterii – tutaj bardzo wielu uczestników może wygrać.

Świąteczne hiszpańskie słodycze i gdzie je kupić

Hiszpański Turron
Hiszpański Turron

W tym okresie możecie spróbować wyjątkowych słodyczy charakterystycznych dla Madrytu i Hiszpanii:

Polvoron – kruchych ciasteczek  z orzechami;

Turron – czyli cukierko-batonów z pasty migdałowej;

Mantecados – tłustych ciastek, których przepis oparty jest o smalec i cukier – aż tętnice się zatykają!

Marcepan – Jest wszędzie w Madrycie, ten tradycyjny wyrób można spotkać w wielu Pasteleriach w stolicy Hiszpanii.

Taniej niż zwykle a do tego wyprzedaże

Zakupy w Madrycie
Zakupy w Madrycie

Madryt nie jest tanim miastem, noclegi i loty w sezonie potrafią odchodzić od średnich hiszpańskich cen. Co innego w zimie, łatwiej teraz o dobry lokal w niższej cenie. Jeśli pojedziecie do Madrytu po 7 stycznia, zaczynają się wtedy wyprzedaże – shopping w butikach zaprocentuje dodatkowymi zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Mniejsza ilość turystów

Jak w każdym dużym mieście poza sezonem, takim jak Rzym czy Mediolan turystów jest zdecydowanie mniej. Zwłaszcza po okresie świątecznym ulice pustoszeją .Według danych z 2017 roku, w porównaniu do maja czy października jest ich prawie 200.000 mniej miesięcznie. To prawie 1/4 całej ilości gości.

Karnawał w Hiszpanii, czyli pogrzeb sardynki!

W Madrycie możecie pochować sardynkę… tak jest to jedna z tradycji madryckiego karnawału. Pogrzeb Sardynki to także obraz Francisco de Goyi, słynnego hiszpańskiego malarza i pierwszego honorowego członka Stowarzyszenia Pochówku Sardynki. Procesja złożona z ubranych na czarno ludzi, opłakujących śmierć Sardynki i koniec karnawału przechodzi brzegiem rzeki Manzanares do Casa de Campo, gdzie oficjalnie sardynkę można pochować.

Pogoda i temperatura w Madrycie w Grudniu

Iluminacje świąteczne w Madrycie
Iluminacje świąteczne w Madrycie

W Madrycie w grudniu jest zimno, nie możemy tego miasta porównywać do europejskiego bieguna ciepła jakim jest Sewilla. Temperatura wynosi od 8 do 14 stopni, średnio wynosi 10 stopni powyżej zera. W nocy możecie napotkać nawet przymrozki.

Pogoda i temperatura w Madrycie w styczniu 2021

Jest jeszcze chłodniej, aniżeli w grudniu: od 8 do 14 stopni, raczej słonecznie z małą ilością deszczu w roku 2020. Inaczej było w 2019, kiedy to padało więcej. Im bliżej lutego tym dni są chłodniejsze. W nocy przymrozki.

Pogoda i temperatura w Madrycie w lutym 2021

Początek miesiąca bardzo chłodny, nawet 7 stopni a do tego sporo deszczu. W nocy chłodno, a nawet bardzo jak na Hiszpanię. Na szczęście im bliżej marca tym temperatury doskakują nawet do 17 stopni. 

Szukacie cieplejszych miejsc w zimie, to może Sycylia lub Malaga?

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz