Wypożyczenie samochodu na Islandii, ile kosztuje? Wypożyczalnia Islandia, porady i ceny - BelSole

Wypożyczenie samochodu na Islandii, ile kosztuje? Wypożyczalnia Islandia, porady i ceny

Islandia to kraj wręcz stworzony do przejażdżek samochodem. Przez wybraniem się na wycieczkę na tą lodową wyspę, należy zadać sobie pytanie jak wygląda wypożyczenie i wynajem samochodu na Islandii. Gdzie są dobre i tanie wypożyczalnie samochodów na Islandii? Bez obaw, po głębszym zbadaniu tematu – mamy dla Was odpowiedzi na wszystkie ważne pytania!

 

Islandia wynajem samochodu porady i opinie

 

Islandia wynajem samochodu

Islandia to idealna wyspa na wypożyczenie samochodu, warto jednak parę kwestii przemyśleć i sprawdzić przed wyjazdem. Mamy dla Was najważniejsze wskazówki przed wynajmem auta na Islandii. Samochód da Wam wolność i swobodę w zwiedzaniu Islandii, warto więc poświęcić parę chwil, by nie być potem zaskoczonym na miejscu. Zobaczycie czy da się wynająć auto na Islandii bez depozytu, bez karty kredytowej oraz czy warto brać samochód 4×4 na Islandii. A to jeszcze nie wszystko!

 

Jak jeździć po Islandii

 

jak jezdzic po Islandii

Zacznijmy od tego, że pewnie wybraliście sobie już jakąś trasę na Islandii, którą się będziecie poruszać – sprawdźcie, czy wszystkie z tych dróg są utwardzone i czy nie potrzebujecie nigdzie samochodu z napędem 4×4. Ponad 1/3 dróg na Islandii, nie jest utwardzona – oznacza to tyle, że warto przemyśleć wynajem samochodu 4×4 na Islandii, a jeśli nie będzie takiego w ofercie – odpowiednio zaplanujcie swoją trasę.

Pamiętajcie, że żwir i nieutwardzone drogi to droga do tego by uszkodzić karoserię lub przednią szybę – dlatego przemyślcie wzięcie dodatkowego ubezpieczenia na karoserię i szyby, jeśli planujecie zjeżdżać z trasy.

Co do zjeżdżania z trasy i drogi, nie róbcie tego – po pierwsze możecie zniszczyć naturę a po drugie będzie grozić Wam mandat. Uważajcie także na wszędobylskie owce, które lubią sobie wejść na ulicę – kulturalnie je przepuśćcie 🙂

Czego jeszcze nie robić na Islandii jadąc samochodem? Nie przekraczajcie prędkości, fotoradarów jest całkiem sporo – o mandatach będzie poniżej. Nie wymuszajcie pierwszeństwa na dwupasmowych rondach na zewnętrznym pasie (wewnętrzny ma pierwszeństwo). Część dróg jest także niedostępna dla normalnych samochodów w okresie zimowym – są one odpowiednio oznaczone przedrostkiem F. 

 

Islandia wypożyczenie samochodu cena

 

ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Islandii

No dobra, czas na ważną rzecz jaką są pieniądze. Na Islandii niestety nie będzie tak tanio jak na Cyprze, ale spokojnie – tragedii nie ma. Ile kosztuje wynajem samochodu na Islandii? A to oczywiście zależy od segmentu, czasu wynajmu i opcji dodatkowych. Zacznijmy od segmentów.

Więcej cen znajdziecie na przykład w tej wypożyczalni samochodów w Islandii.

Przykładowe średnie ceny wypożyczenia samochodu na Islandii (różne segmenty)

Standardowe samochody od 68 EUR dobę
Suvy od 68 EUR dobę, średnio koło 100 EUR za dobę
Vany od 200 EUR za dobę

Jeśli wynajmiecie samochód z odpowiednim wyprzedzeniem, jest prawdopodobne, że uda się Wam wynająć samochód na Islandii za mniej niż 70 EUR – jeśli jedziecie na przykład w więcej osób, koszt ten się oczywiście odpowiednio podzieli. Dodatkowe ubezpieczenie na samochód to koszt od 15 do 20 EUR za dobę.

Przykładowe średnie ceny wynajmu samochodu na Islandii (różne modele)

Mazda CX30 68 EUR za dobę
Ford Puma 93 EUR za dobę
Jeep Compass 97 EUR za dobę
Hyundai Tucson 97 EUR za dobę
Renault Trafic (van) 240 EUR za dobę

 

Ile kosztuje benzyna na Islandii 2023

 

Ceny benzyny na Islandii nie są niskie, jednak w porównaniu do ostatnich polskich podwyżek – nie jest tak źle. Za litr 95-tki na Islandii należy średnio zapłacić 2.188 EUR lub około 320 ISK. Diesel jest droższy, kosztuje około 324 ISK. Pamiętajcie by sprawdzić jaką politykę ma wasza wypożyczalnia samochodów na Islandii jeśli chodzi o zwrot samochodu – ile paliwa musicie oddać w baku.

 

Wypożyczalnia samochodów na Islandii bez depozytu

 

Islandia drogi

Na Islandii spokojnie da się wynająć samochód bez depozytu, często jednak należy za taką opcję dopłacić – nie oznacza, że zawsze. Często z małymi wypożyczalniami łatwiej się kolokwialnie mówiąc 'dogadać’ i odpowiednio wynegocjować warunki wypożyczenia samochodu, kaucji i depozytu.

 

Parkingi na Islandii

 

Pamiętajcie by starać się parkować w wyznaczonych miejscach, w Reykjaviku dla przykładu są strefy parkowania z płatnym parkowaniem w dni powszednie od 9:00 do 18:00 oraz w sobotę od 10:00 do 16:00. W innych miastach są minimalne obostrzenia i zakazy parkowania, często da się parkować na poboczu bez większego problemu. Przy głównych atrakcjach turystycznych Islandii, parkingi są zazwyczaj darmowe. Uwaga, za zaparkowanie na miejscu dla osoby z niepełnosprawnością mandat wynosi od 18,900 do 40000 ISK, czyli nawet 1200 PLN.

Nie należy też stawać na środku drogi by robić zdjęcia – to kwestia bezpieczeństwa! 

 

Mandaty na Islandii za prędkość

 

Ile wynoszą mandaty na Islandii? Tanio nie jest, zobaczcie czy kary za szybkość na Islandii są wysokie:

26 km/h ponad limit  (limit do 30-35 km/h) ~23544 ISK (740 PLN)
36 km/h ponad limit  (limit do 50-60  km/h) ~36222 – 47088 ISK
41 km/h ponad limit  (limit do 70 km/h) ~55540 ISK
41 km/h ponad limit   (limit do 80 km/h) ~74255 – 83310 ISK

 

Gdzie wypożyczyć samochód na Islandii

 

Duża większość ludzi wypożycza samochód albo w Reykjaviku albo na pobliskim lotnisku Keflavik. Ceny są podobne w obu miejscach. Jeśli chcecie samochód wypożyczyć w innym miejscu na Islandii, może to być związane z dodatkową opłatą za dostarczenie samochodu w dane miejsce – my polecamy zrobić to zaraz po przylocie na Islandię albo na lotnisku albo w stolicy.

Więcej cen znajdziecie na przykład w tej wypożyczalni samochodów w Islandii.

Czy warto wypożyczyć samochód 4×4 na Islandii?

 

W dużej części przypadków da się na to pytanie odpowiedzieć twierdząco – jednak nie ma tragedii, jeśli nie uda się Wam zdobyć samochodu z napędem 4×4. Na Islandii jest wiele pięknych tras nie tylko przy głównych drogach ale i w głębi lądu, gdzie drogi po pierwsze mogą być żwirowe a po drugie, może je zasypać śnieg. Często wypożyczalnie dodają do samochodu gratis łańcuchy na koła w okresie zimowym.

 

Reykjavik, Keflavik lotnisko wypożyczalnia samochodów

 

Reykjavik wypożyczenie samochodu

Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Reykjaviku lub na lotnisku Keflavik? Ceny są wręcz identyczne jak w tabeli powyżej, dlatego, żebyście nie musieli scrollować, przekleimy ją 🙂

Przykładowe średnie ceny wypożyczenia samochodu w Reykjaviku (różne segmenty)

Standardowe samochody od 68 EUR dobę
Suvy od 68 EUR dobę, średnio koło 100 EUR za dobę
Vany od 200 EUR za dobę

Przykładowe średnie ceny wynajmu samochodu w Reykjaviku (różne modele)

Mazda CX30 68 EUR za dobę
Ford Puma 93 EUR za dobę
Jeep Compass 97 EUR za dobę
Hyundai Tucson 97 EUR za dobę
Renault Trafic (van) 240 EUR za dobę

 

Wynajem auta na Islandii, podsumowanie

 

Islandia samochód 4x4

Jak widzicie, jeśli wszystko dobrze się zaplanuje to da się ominąć większość jak nie wszystkie problemy, które można napotkać na drodze, no może prócz owiec. Jeśli więc chcecie wypożyczyć samochód na Islandii, my zdecydowanie polecamy taki środek transportu na tej pięknej wyspie. Na pewno znajdziecie dla siebie jakąś dobrą wypożyczalnie samochodów na Islandii. Szerokiej drogi!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz