Wyspa Muzealna w Berlinie, bilety i cennik 2023 - BelSole

Wyspa Muzealna w Berlinie, bilety i cennik 2023

Berlin oferuje turystów wiele niezapomnianych przeżyć, a w stolicy Niemiec swój skrawek raju znajdą również miłośnicy historii i sztuki. W naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje bilet do Wyspy Muzealnej w Berlinie. Ceny są wysokie czy niskie? Dowiecie się tego z naszego materiału. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem Wyspy Muzealnej w Berlinie w 2023 roku. 

Wyspa Muzealna w Berlinie. Cena w 2023 roku

Zanim sprawdzimy, ile kosztuje bilet do Wyspy Muzealnej w Berlinie, sprawdźmy co kryje się za tym określeniem. Jest to kompleks znajdujący się na rzece Sprewie, który jest powszechnie uważany za jedno z najważniejszych centrum muzealnych świata. Przyczyna tego stanu rzeczy jest prosta – na niewielkiej przestrzenii w przeciągu 100 lat powstało 5 placówek o niezwykle bogatych zbiorach. Każda z nich zajmuje osobny, zabytkowy budynek. Ze względu na swoje znaczenie w promowaniu historii i sztuki,  obiekt w 1999 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W skład Wyspy Muzealnej w Berlinie wchodzą: 

 

 • Muzeum Pergamońskie – w jego zbiorach znajdują się skarby starożytnej architektury, w tym pozostałości po cywilizacji greckiej, arabskiej i krajów bliskiego wschodu. 
 • Stare Muzeum – zawiera dzieła sztuki stanowiące dorobek cywilizacji greckiej, rzymskiej i etruskiej.
 • Nowe Muzeum – zawiera eksponaty związane ze sztuką egipską (w tym słynne popiersie Nefretiti), a także wyroby pochodzące z czasów prehistorycznych. 
 • Muzeum im. Bodego – znajduje się w nim bogata kolekcja rzeźb, a także imponująca wystawa numizmatyczna.
 • Stara Galeria Narodowa – zawiera XIX-wieczne obrazy i rzeźby 

 

Pora przejść do najważniejszego pytania tego materiału. To, ile kosztuje bilet do Wyspy Muzealnej w Berlinie zależy od preferowanego przez nas stylu zwiedzania. Turyści mogą m.in. nabyć ważny przez jeden dzień bilet łączony do wszystkich obiektów wchodzących w skład Wyspy Muzealnej w Berlinie. Cena tego rozwiązania przedstawia się następująco: 

 • Bilet normalny – 19 euro 
 • Bilet ulgowy (zniżki obejmują uczniów i studentów) – 9,50 euro. 

Wskazana powyżej wejściówka upoważnia do zwiedzenia wszystkich wystaw organizowanych w każdym z wymienionych wcześniej muzeów. Cena zawiera również możliwość obejrzenia panoramy pergamońskiej – specjalnie przygotowanej instalacji artystycznej szczegółowo przedstawiającej realia życia w starożytnym pergamonie. Wizyta w pawilonie, w którym zainstalowano panoramę trwa około 30 minut. 

W kontekście tego, ile kosztuje wstęp do Wyspy Muzealnej w Berlinie warto pamiętać, że każde z muzeów wymaga kilkugodzinnego zwiedzanie, wiec “zaliczenie ich” tego samego dnia może stanowić nie lada wyzwania. Alternatywą dla biletu do Wyspy Muzealnej w Berlinie jest zakup karty Museum Pass. Jest ona ważna przez 3 dni i gwarantuje dostęp do ponad 30 obiektów, w tym wszystkich znajdujących się na Wyspie Muzealnej. Jest ona dostępna w cenie: 

 • 32 euro za bilet normalny 
 • 16 euro za bilet ulgowy. 

Prowadząc rozważania na temat tego, ile kosztuje wstęp do Wyspy Muzealnej w Berlinie, pamiętaj również, że nie musisz decydować się na wejściówkę łączoną. Jeżeli interesują Cię konkretne eksponaty, możesz poprzestać na odwiedzeniu jednej z placówki. 

 

Wyspa Muzealna w Berlinie. Cena za bilet do Muzeum Pergamońskiego 

 • Normalny – 12 euro 
 • Ulgowy – 6 euro 

Wyspa Muzealna w Berlinie. Cena za bilet do Starego Muzeum

 • Bilet normalny – 10 euro 
 • Bilet ulgowy – 5 euro 

Wyspa Muzealna w Berlinie. Cena za bilet do Nowego Muzeum

 • Bilet normalny – 14 euro 
 • Bilet ulgowy – 7 euro 

Wyspa Muzealna w Berlinie. Cena za bilet do muzeum im. Bodego 

 • Bilet normalny – 10 euro 
 • Bilet ulgowy – 5 euro 

Wyspa Muzealna w Berlinie. Cena za bilet do Starej Galerii Narodowej

 • Bilet normalny – 12 euro 
 • Bilet ulgowy – 6 euro.

Teraz już wiesz, ile kosztuje wstęp do Wyspy Muzealnej w Berlinie. W zależności od Twoich preferencji, możesz wybrać jedną z kilku dostępnych opcji zwiedzania. Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie obiekty, to niewątpliwie najtańszą opcją jest wybór biletu łączonego. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku będziesz musiał się pospieszyć, gdyż wejściówka jest ważna tylko przez jeden dzień. Jeżeli interesuje Cię wyłącznie zwiedzenie jednego obiektu, możesz również kupić dedykowany do tego bilet. Jedno jest pewne. Cennik Wyspy Muzealnej w Berlinie w 2023 roku nie będzie już dla Ciebie tajemnicą. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz