Czy w Berlinie jest bezpiecznie? Czy Berlin to bezpieczne miasto? Bezpieczeństwo w Berlinie - BelSole

Czy w Berlinie jest bezpiecznie? Czy Berlin to bezpieczne miasto? Bezpieczeństwo w Berlinie

Berlin to jedno z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast w Europie. Berlin to największe i najludniej zamieszkałe miasto w Niemczech. Słynie z architektury, muzeów, obiektów sportowych oraz wydarzeń kulturalnych odbywających się w mieście. Wiele osób planujących odwiedzić Berlin w 2022 lub 2023 roku zastanawia się czy Berlin jest bezpieczny i na co uważać w Berlinie. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy garść cennych informacji oraz porad dotyczących zagadnień takich jak niebezpieczne miejsca w Berlinie czy zasady bezpieczeństwa w stolicy Niemiec.

 

Czy Berlin jest bezpieczny? Berlin bezpieczeństwo

Berlin uznawany jest za stosunkowo bezpieczne miasto. Jego mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do turystów oraz osób, które przyjeżdżają do Berlina do pracy. Ulice miasta są regularnie patrolowane przez policje. W całej stolicy Niemiec znajduje się również dużo kamer monitoringu miejskiego, co bez wątpienia pozytywnie wpływa na poczucie i poziom bezpieczeństwa w Berlinie.

 

Czy w Berlinie jest niebezpiecznie? Czy Berlin to niebezpieczne miasto? 

Niebezpieczeństwa i zagrożenia w Berlinie. Terroryzm i zamachy w Berlinie. Na co uważać w Berlinie? Niestety, Berlin posiada również swoje ciemne strony. Podobnie jak wiele innych miast Europy Zachodniej, Berlin mierzy się z zagrożeniem terrorystycznym. Ostatnimi czasy jednak jest na tym polu dość spokojnie. Innymi czynnikami wpływającymi negatywnie na poziom bezpieczeństwa w Berlinie, są bez wątpienia zorganizowane grupy przestępcze oraz wysoki poziom bezdomności. Kieszonkowcy w Berlinie to również poważny problem. Należy uważać również na naciągaczy, którzy za pomocą różnych sztuczek będą próbowali wyłudzić od nas pieniądze.

Jeżeli zamierzacie skosztować atrakcji nocnego życia w Berlinie, odradzamy Wam zakup oraz zażywanie jakichkolwiek narkotyków. Odwiedzając berlińskie kluby nocne, nie zostawiajcie nigdy swojego drinka bez opieki. Jeżeli po imprezie w Berlinie zdecydujecie się natomiast na powrót do domu komunikacją miejską, to uważajcie na siebie na przystankach autobusowych – zdarza się, że nocami są to miejsca wielu rozbojów. Uważajcie na siebie również w biedniejszych dzielnicach Berlina zamieszkałych przez imigrantów z całego świata.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz