Z jakimi państwami graniczą Włochy? Z kim graniczą? - BelSole

Z jakimi państwami graniczą Włochy? Z kim graniczą?

Każdego roku Włochy odwiedzają miliony turystów ale nie każdy ma czas na to, by dokładnie wgłębiać się w historię i położenie Włoch dlatego my zrobiliśmy to za Was. Dla wszystkich planujących wyjazd do Włoch sprawdzimy z kim graniczą Włochy i jaka jest długość włoskich granic. Taka ciekawostka przed wyjazdem na wakacje przyda się każdemu.

Jeśli zastanawiacie się z kim graniczą Włochy to nie musicie patrzeć na mapę bo zrobiliśmy to za Was. Granice Włoch mają w sumie 1932 kilometry długości, a samo państwo w kształcie słynnego buta kopiącego Sycylię graniczy z sześcioma krajami. Ciekawostką jest to, że dwa z nich Włochy otaczają całkowicie! Wiecie które? Jasne, że tak! W pierwszym mieszkał nasz ukochany Papież Jan Paweł II – chodzi oczywiście o Watykan, drugim jest San Marino.

Granica Włoch z Watykanem ma długość 3 kilometrów. Granica Włoch z San Marino na 29 kilometrów. Granica Włoch z San Marino ma 29 kilometrów. Włochy graniczą też ze Słowanią ta granica ma 232 kilometry. Granica z Austrią ma 488 kilometrów. Najdłuższa jest granica ze Szwajcarią, która ma aż 740 kilometrów.

Włochy graniczą więc z Watykanem, San Marino, Słowenią, Austrią, Francją i Szwajcarią. Przez morze Włochy też graniczą z innymi państwami ale to temat na osobny artykuł!

Zastanawiając się nad granicami Włoch warto również pamiętać o tym, że Włochy mają swoją eksklawę otoczoną w całości przez Szwajcarię. To Campione d’Italia położone w kantonie Ticino. Eksklawa oddzielona jest od pozostałe części kraju górami oraz jeziorem Lugano, ma 2,68 kilometra kwadratowego powierzchni i należy do włoskiej prowincji Como.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz