Od ilu lat można kupić i pić alkohol na Wyspach Kanaryjskich? - BelSole

Od ilu lat można kupić i pić alkohol na Wyspach Kanaryjskich?

Wyspy Kanaryjskie przez lata były synonimem luksusu. Dziś wyjechać tu można za naprawdę małe pieniądze dlatego też wiele osób interesuje się od ilu lat sprzedają alkohol na Wyspach Kanaryjskich. Jak wygląda tu prawo zakupu i spożywania alkoholu? Sprawdzamy ile trzeba mieć lat by legalnie kupić alkohol na wyspach takich jak ) Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro czy La Graciosa.

Stali czytelnicy bloga podróżniczego Belsole.pl wiedzą już dobrze, że Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii i dzięki temu do wyjazdu nie potrzeba paszportu. Chociaż terytorium wysp znajduje się już poza granicami Europy to jednak przez to, że wyspy należą do Hiszpanii obowiązują tu podobne prawa.

Jeśli wybieracie się na Teneryfę lub Gran Canarie i zastanawiacie się od ilu lat sprzedają tu alkohol to odpowiedź na to pytanie jest: od tylu ile potrzeba by kupić alkohol w Hiszpanii. Prawo jest tu takie same jak w kontynentalnej części kraju, więc do legalnego zakupu alkoholu potrzebne jest 18 lat.

 

Czy da się pić alkohol mając 16 lat w Hiszpanii? Da się! Jeśli znajdujecie się pod opieką dorosłych to w restauracji możecie napić się lekkich alkoholi takich jak piwo, wino czy cydr. Jak wygląda sprawa picia alkoholu w prywatnym zaciszu? Podobnie – za zgodą rodziców nic się nie stanie, jeśli niepełnoletni dostanie lampkę wina.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz