Czy każdy wyjazd do Włoch trzeba rejestrować? Walczymy z fake newsami! - BelSole

Czy każdy wyjazd do Włoch trzeba rejestrować? Walczymy z fake newsami!

Włochy otwarły swoje granice dla turystów ale w związku z tym pojawiło się w internecie wiele fake newsów dotyczących warunków wyjazdu do Włoch. Sprawdźmy więc pod jakimi warunkami można pojechać do Włoch. Czy prawdą są informacje o obowiązku rejestracji pobytu we Włoszech? Jak to wygląda i gdzie jest konieczne? Oto najnowsze informacje o wyjazdach na Sycylię, na Sardynię, a także do rejonu Puglia i Basilicata. Czy trzeba rejestrować przyjazd do Włoch? Jak to zrobić?

Na polskich grupkach internetowych poświęconych wyjazdom do Włoch pojawiło się wiele kłamliwych informacji o tym, że wyjazdy do niektórych rejonów Włoch trzeba z wyprzedzeniem rejestrować. Największym fake newsem były rozprzestrzeniające się posty o obowiązku rejestracji wyjazdu na Sycylię. Czy każdy wyjazd trzeba rejestrować? NIE. Czy wyjazd na Sycylię trzeba rejestrować? NIE! Istnieje tylko kilka miejsc które wprowadziły takie zarządzenia. Rozsądek podpowiada nam, że turyści będą je omijać. Gdzie trzeba się wyspowiadać z zamiaru przyjazdu?

Obowiązek rejestracji zamiaru przyjazdu oraz przyjazdu, a także konieczność spowiadania się z własnego samopoczucia włoskim władzom lokalnym wprowadziło kilka włoskich regionów. Są to Sardynia, Apulia i Basilicata. Bez trudu więc można obejść się przed wyjazdem w te konkretne miejsca. Warto też pamiętać, że fizycznie niemożliwym jest wyłapywanie turystów, którzy przyjadą tu samochodem z innych obszarów.

Rejestracja przyjazdu na Sardynię

Pierwszym z regionów, który wymaga spowiadania się lokalnym władzom z tego co, gdzie, kiedy i dlaczego jest Sardynia. Osoby przylatujące na Sardynię lub przypływające na wyspę promem mają wyspowiadać się władzom z informacji kontaktowych, napisać jakim promem lub lotem mają zamiar dostać się na wyspę i jakim planują się z nich wydostać, a także przedstawić dokumenty. Na wyspie należy nosić maskę, a w razie pojawienia się objawów chorobowych przekazać się do testowania. Informacje dla lokalnych władz należy przygotować z wyprzedzeniem, a na dwa dni przed samym wyjazdem dodatkowo oświadczyć że nie ma się objawów choroby. Przed wyjazdem na wyspę trzeba spodziewać się też kontroli temperatury.

Rejestracja wyjazdu do regionu Basilicata

Kolejnym miejscem, które prowadzi rejestrację wszystkich przybywających jest Basilicata. Władze regionu wymagają zarejestrowania się na stronie regione.basilicata.it/giunta/site/giunta w formularzu po kliknięciu w link zamieszczony w artykule na stronach lokalnych władz. Do rejestracji potrzebny jest włoski numer codice fiscale, którego większość turystów oczywiście nie posiada ale w internecie znajdują się generatory numerów. Można rejestrować się też na specjalnie przygotowanej infolinii oraz u lekarzy w regionem. Obowiązku rejestracji nie wymaga wyjazd do pracy oraz nagłe przypadki losowe.

Apulia

Przybywający do regionu Apulia mają wypełnić formularz https://www.sanita.puglia.it/autosegnalazione-coronavirus i wypełniony formularz przesłać do lokalnych władz których lista znajduje się na stronach internetowych https://www.regione.puglia.it/web/salute-sport-e-buona-vita/coronavirus/. Z obowiązku rejestracji wyłączone są osoby podróżujące w celach biznesowych, medycznych, pracownicy transportu oraz osoby podróżujące w nagłych wypadkach.

Co z Sycylią?

Na grupach internetowych pojawiły się fake newsy o tym, że lecąc na Sycylię trzeba się spowiadać z tego lokalnej władzy. Nie, nie trzeba. Jeśli wybieracie się na Sycylię to lokalne władze owszem proszę o to, by spowiadać się im ze stanu zdrowia oraz miejsca pobytu i zainstalowanie na smartfonach aplikacji rządowych ale nie jest to obowiązkowe.

Co z Lazio i Campanią?

Przybywając do któregoś z wymienionych powyżej miejsc należy spodziewać się kontroli po przyjeździe oraz mierzenia gorączki. Osoby ze stanem powyżej 37,5 stopni będą zmuszone do zrobienia testów, albo nie zostaną wpuszczone.

Zobacz także:

Włochy Otwierają granicę!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz