Za ile ferie? Za ile dni ferie zimowe? - BelSole

Za ile ferie? Za ile dni ferie zimowe?

Za uczniami dopiero tydzień szkoły, a wielu z nich już zadaje sobie następujące pytanie – za ile dni zaczynają się ferie zimowe. Jeżeli Ty również należysz do tej grupy, możesz zakończyć swoje poszukiwania  – w naszym materiale sprawdzisz, za ile są ferie w każdym z 16 polskich województw. Przed Tobą kilka miesięcy intensywnej nauki, ale na horyzoncie zaczyna się już czaić czas dwutygodniowego, beztroskiego odpoczynku. 

Za ile ferie zimowe? 

Jak łatwo się domyślić, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, za ile rozpoczynają się ferie. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest jest bardzo prosta – ferie zimowe w Polsce podzielone są na cztery turnusy, a uczniowie z poszczególnych województw zaczynają je i kończą w różnych terminach. Z tego powodu sprawdzimy, za ile są ferie zimowe w każdym z województw. 

Za ile ferie zimowe w pierwszym terminie. 

Jako pierwsi ferie zimowe w Polsce rozpoczną uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ich zimowy wypoczynek rozpocznie się 15 stycznia i potrwa do 28 dnia tego miesiąca. Odpowiedzią na pytanie, za ile dni ferie zimowe w tych województwach jest więc 117 dni (materiał był przygotowywany 11 września). 

Za ile ferie zimowe w drugim terminie 

Jako drudzy na ferie ruszą uczniowie z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, którzy rozpoczną je 22 stycznia. Za ile ferie w tych województwach? Odpowiedzią brzmi następująco – na dwutygodniowy wypoczynek uczniowie poczekają przez 124 dni. 

Za ile ferie zimowe w trzecim terminie? 

29 stycznia ferie zimowe rozpoczną uczniowie z następujących województw: 

  • lubelskiego
  • łódzkiego 
  • podkarpackiego 
  • pomorskiego 
  • śląskiego

Jeśli zastanawiasz się, za ile dni ferie zimowe w tych województwach, to odpowiedzią na Twoje pytanie jest 131 dni. 

Za ile ferie zimowe w czwartym terminie

Jako ostatni ferie zaczną uczniowie z kujawsko-pomorskiego,lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, którzy wyruszą na nie 12 lutego. Za ile ferie w tych województwach? Dokładnie za 38 dni. 

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz