Chorwacja w październiku, pogoda? Czy w Chorwacji w październiku jest ciepło? Temperatura w Chorwacji  - BelSole

Chorwacja w październiku, pogoda? Czy w Chorwacji w październiku jest ciepło? Temperatura w Chorwacji 

Jaka jest pogoda w Chorwacji w październiku? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu turystów planujących wakacyjny wyjazd poza szczytem sezonu letniego. Jeżeli należysz do tego grona i rozważasz wyjazd do kraju ze stolicą w Zagrzebiu, koniecznie sprawdź nasz materiał. Dowiesz się z niego, czy w Chorwacji w październiku jest ciepło. Temperatura wody i opady deszczu w Chorwacji w październiku – przybliżymy również te zagadnienia. Zapraszamy. 

Temperatura w Chorwacji w październiku 

Nasze rozważania zacznijmy od pytania, które w największym stopniu zajmuje turystów – czy w Chorwacji w październiku jest ciepło? Przekonajcie się sami. 

Średnia temperatura w Chorwacji w październiku w ciągu dnia wynosi około 17-19 st.C. Oczywiście, nieco chłodniej jest w nocy, gdy termometry wskazują około 10-13 st. C. Jak widać, temperatura w Chorwacji w październiku utrzymuje się na całkiem przyjemnym poziomie sprzyjającym długim spacerom i aktywnemu zwiedzaniu licznych atrakcji turystycznych tego kraju. Jeżeli liczysz natomiast na możliwość spędzenia całego dnia na plaży, możesz nieco się rozczarować. 

Pozostając w temacie plażowania – jaka jest temperatura wody w Chorwacji w 2023 roku? Bez wątpienia jest ona wyższa niż w przypadku Bałtyku i wynosi średnio około 18-19 st.C. Jeżeli będziesz więc chciał odbyć krótką morską kąpiel, to pogoda w październiku nie powinna zbytnio w tym przeszkadzać. 

 

Opady w Chorwacji w październiku. 

Prowadząc rozważania na temat tego, jaka jest pogoda w Chorwacji  październiku, po prostu musimy przyjrzeć się jeszcze jednej kwestii. Czy w Chorwacji w październiku często pada deszcz? Sprawdźmy to. 

Według większości serwisów meteorologicznych, w Chorwacji w październiku występuje nawet 12 dni deszczowych, w trakcie których spada około 140-150 l/m2 deszczu. Jeżeli więc planujesz wyjazd do Chorwacji, koniecznie zaopatrz się w kilka przeciwdeszczowych rzeczy – istnieje sporo ryzyko, że będą one przydatne.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz