Trzęsienie ziemi w Maroku 2023, czy jest bezpiecznie? Maroko, czy można lecieć? - BelSole

Trzęsienie ziemi w Maroku 2023, czy jest bezpiecznie? Maroko, czy można lecieć?

Wczoraj w nocy doszło do sporego trzęsienia ziemi w Maroku o sile 6.8. Dowiecie się z tego tekstu gdzie jest trzęsienie ziemi w Maroku, czy jest bezpiecznie i czy można lecieć do Maroka.

Gdzie jest / było trzęsienie ziemi w Maroku?

Główne epicentrum trzęsienia ziemi w Maroku miało miejsce 72 km na południe od Marrakeszu w górach Atlas. Póki co niestety cały obszar nie jest bezpieczny, a zespoły ratownicze wyruszyły z akcjami ratunkowymi. Według wstępnych danych zginęło ponad 630 osób, jednak ta liczba pewnie będzie większa przez bliskość Marrakeszu. Prowincja Al Haouz także zmaga się ze skutkami trzęsienia ziemi w Maroko.

Czy w Maroku jest bezpiecznie? Czy można lecieć?

Niestety niektóre z terenów w środkowym Maroko są niedostępne lub zablokowane przez skutki trzęsienia ziemi. Eksperci ponadto spodziewają się wstrząsów wtórnych o dość dużej mocy. Innymi słowy, jeśli chodzi o środkowe Maroko odradzamy podróże w ciągu najbliższych dni. Północ kraju wygląda póki co raczej bezpiecznie, JEDNAK wstrząsy odczuwalne były także w nadmorskich miastach Rabat, Casablanca i Essaouira. Jeśli możecie, wstrzymajcie się parę dni z decyzją i poczekajmy na dodatkowe komunikaty sejsmologów i lokalnych władz.

Czy w Rabacie było trzęsienie ziemi?

Tak, było ono odczuwalne

Czy w Casablance było trzęsienie ziemi?

Tak, także w Casablance było odczuwalne trzęsienie ziemi.

Czy w Marrakeszu było trzęsienie ziemi?

Tak, Marrakesz najbardziej ucierpiał podczas trzęsienia ziemi. Wiele budynków został zniszczonych, zmarło ponad 600 osób (stan na 11:33 9.09.23)

Czy w Agadirze było trzęsienie ziemi?

Także w Agadirze było czuć trzęsienie ziemi, Agadir znajduje się całkiem blisko epicentrum.

Jestem w Maroku, co zrobić?

Jeśli napotka Cię trzęsienie ziemi w Maroku, pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

1. Ukryj się i chroń: W trakcie trzęsienia ziemi, najważniejszym priorytetem jest znalezienie bezpiecznego miejsca. Staraj się schronić pod mocną konstrukcja, taką jak stół lub biurko, aby chronić się przed spadającymi przedmiotami.

2. Trzymaj z dala od okien i luster: Szkło może pęknąć i rozsiać odłamki podczas trzęsienia ziemi.

3. Nie używaj wind: Energia elektryczna może być przerwana, a winda może utknąć.

4. Wyjdź na otwarty teren: Jeśli jesteś na zewnątrz i nie ma w pobliżu nic, co mogłoby na ciebie spaść, znajdź się na otwartej przestrzeni.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz