Zadar lotnisko, dojazd do centrum. Jak dojechać? Autobus lotnisko ZADAR - BelSole

Zadar lotnisko, dojazd do centrum. Jak dojechać? Autobus lotnisko ZADAR

Jeśli lecicie do Zadaru i chcecie dostać się do centrum, zapewne zastanawiacie się jak dostać się do centrum Zadaru z lotniska. Mamy dla Was odpowiedź jak wygląda dojazd, jak jeździ autobus z lotniska Zadar do centrum. Zobaczcie!

Działa jako hub dla linii lotniczych Ryanair. Lotnisko obsługuje zarówno ruch krajowy, jak i międzynarodowy, oferując liczne połączenia do wielu europejskich miast w tym oczywiście do Polski.

Lotnisko Zadar, dojazd do miasta

Lotnisko w Zadarze znajduje się niecałe 20 min drogi samochodem od ścisłego centrum Zadaru. Dojazd własnym lub wypożyczonym autem jest raczej prosty. Lotnisko znajduje się na wschód od miasta i jeśli chcecie dojechać innym rodzajem transportu, jest parę opcji.

Autobus z lotniska Zadar

bus lotnisko Zadar
Tutaj znajduje się przystanek autobusowy na lotnisku w Zadarze

Jak dojechać do centrum Zadaru z lotniska? Najlepiej autobusem, który jedzie z Poluotok (centrum), przez stację autobusową w Zadarze, port oraz lotnisko w Zadarze. Przystanek znajduje się na prawo po wyjściu z terminalu na lotnisku w Zadarze.

Cennik i ceny biletów w 2023 na autobus z lotniska Zadar

Bilet możecie kupić u kierowcy, kosztuje tylko 4,65 EUR za osobę w jedną stronę (dostaliśmy informację, że bilety podrożały do 4,95 EUR – jednak podczas naszej wycieczki, cena nadal wynosiła mniej). Cena jest więc całkiem normalna jak za transfer.

Rozkład jazdy autobus lotnisko Zadar

Autobusy z lotniska w Zadarze jeżdżą co około 30 min w ciągu dnia (zazwyczaj odjazdy o równych godzinach i w połowie godziny). Pierwsze odjazdy z lotniska są o około 6:50 i 8:00, pierwsze odjazdy z centrum są już o godzinie 4:00. Przykładowy rozkład jazdy z lotniska z oficjalnej strony lotniska w Zadarze:

Rozkład jazdy autobus zadar
Źródło: Strona lotniska

Pamiętajcie też, że często autobus ten bywa spóźniony – więc jeśli biegniecie z terminala na odjazd o 11:00, jest szansa, że się on spóźni.

Bolt i Uber na lotnisku w Zadarze

Możecie też wybrać podróż Uberem lub Boltem z lotniska w Zadarze. Ile kosztuje Uber lub Bolt z lotniska do centrum Zadaru? Cała podróż zajmie około 10 km, oczywiście ceny zależne są od ruchu, ale przy standardowych stawkach powinniście zmieścić się w zakresie 15 do 20 EUR.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz