5 powodów dlaczego zima i Egipt jest super. Pogoda w Egipcie grudniu i styczniu - BelSole

5 powodów dlaczego zima i Egipt jest super. Pogoda w Egipcie grudniu i styczniu

Mało jest miejsc blisko Polski, które nadają się na wakacje w zimie. Takim miejscem jest właśnie Egipt, jaka jest pogoda w Egipcie w grudniu czy styczniu? Jaka jest temperatura w Egipcie w grudniu i styczniu w zimie? Dlaczego warto wtedy lecieć do Egiptu?

 

Zima w Egipcie

 

zima w Egipcie
Mikołaj na plaży w Egipcie?

Dlaczego warto lecieć na wakacje do Egiptu w grudniu lub styczniu? Przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych powodów dlaczego właśnie warto odwiedzić Egipt w zimie, w tym odpowiemy Wam jaka będzie temperatura w Egipcie w grudniu i styczniu i jaka pogoda jest tam wtedy na co dzień. 

 

Taniej w zimie i mniejsze tłumy

 

kiedy mniej turystów w Egipcie

Dzięki temu, że odwiedzających Egipt w zimie jest mniej, możecie spodziewać się mniejszych kolejek, mniejszych tłumów i więcej przyjemności z odpoczywania pod egipskim słońcem. Do tego wszystkiego, przez mniejszą liczbę turystów, ceny po pierwsze wycieczek mogą być niższe, ceny na miejscu na targach, także mogą być niższe i bardziej atrakcyjne dla Waszych portfeli. Pamiętajcie jednak, że nie ma tutaj reguły, według danych statista.com czasami paradoksalnie w zimie spotkacie więcej turystów niż w lecie, Polacy co raz chętniej latają do Egiptu w zimie – nie dziwimy się, temperatury są zdecydowanie wyższe niż w chłodnej i szarej Polsce w tym okresie.

 

Czy w grudniu i styczniu w Egipcie można iść na plażę?

 

Pływanie w Morzu Egipt zima

Czy woda w Egipcie w zimie, grudniu i styczniu jest ciepła? Oczywiście! Temperatury wody w grudniu wynoszą około 24 – 25 stopni Celsjusza, co w zupełności wystarcza na całkiem miłą kąpiel w Morzu Czerwonym. W styczniu średnia temperatura przy wybrzeżu wynosi około 23 stopnie – jest więc trochę chłodniej, ale nadal przyjemnie się będzie kąpać.

Zobaczcie też jakie plaże w Egipcie są najlepsze.

 

Koptyjskie Święta Bożego Narodzenia

 

koptyjskie święta
Koptyjska Świątynia

W Egipcie możecie Święta Bożego Narodzenia obchodzić… dwa razy. Pierwszy raz oczywiście 25 grudnia, a drugi 7 stycznia, kiedy to Koptowie świętują swoje Święta Bożego Narodzenia – podobnie jak większość Kościołów Prawosławnych. Powinniście zobaczyć jak wygląda uczta bożonarodzeniowa  u Koptów, dania świąteczne a zwłaszcza fatta (danie z ryżu, chleba i jagnięciny) przypadną Wam do gustu.

 

Pogoda jest znośna do zwiedzania

 

Rejs po nilu
Rejs po Nilu

Nie jest przyjemnym zwiedzać najlepsze atrakcje Egiptu, czy też pływać po Nilu w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu, że w grudniu i styczniu w Egipcie jest trochę chłodniej, to możecie skosztować takich atrakcji i aktywności, które byłoby ciężko ogarnąć w lecie – kiedy to temperatury potrafią być zabójcze. Zwłaszcza tyczy się to słynnego rejsu po Nilu czy uprawiania niektórych sportów na świeżym powietrzu.

 

Pogoda w grudniu w Egipcie

 

Egipt pogoda grudzień

Czy w Egipcie jest ciepło w grudniu? Dla porównania weźmiemy sobie dwie miejscowości, pierwszą będzie Kair, a drugą Hurghada. Jaka jest pogoda w grudniu w Hurgadzie, a jaka w Kairze? W Kairze będziecie mogli zakosztować temperatur od 19 do około 24 stopni Celsjusza, w zasadzie duża większość dni będzie bezdeszczowa. W Hurghadzie temperatura w grudniu wyniesie od 23 do około 27 stopni Celsjusza, będzie podobnie bezdeszczowo jak w Kairze – idealna temperatura do plażowania. Możecie się spodziewać pojedynczych skoków temperatur nawet do 34 stopni Celsjusza na początku miesiąca.

 

Pogoda w styczniu w Egipcie

 

Egipt pogoda styczeń

Czy w Egipcie jest ciepło w styczniu? W styczniu w porównaniu do grudnia w Egipcie będzie trochę chłodniej. Minimalnie ale jednak. W Kairze wynosić one będą od 16 do około 20 stopni Celsjusza. Temperatury w Hurghadzie mogą wynosić od 20 do 23 stopni Celsjusza , ze skokami do nawet 27 stopni. Dalej da się pływać! Uwaga jednak na noce wewnątrz kontynentu, może być chłodno – od 8 do 13 stopni Celsjusza.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz