5 powodów, że warto: Egipt w lutym i marcu. Jaka pogoda w Egipcie, luty czy marzec? - BelSole

5 powodów, że warto: Egipt w lutym i marcu. Jaka pogoda w Egipcie, luty czy marzec?

Chcecie wybrać się na wycieczkę do Egiptu w lutym lub marcu? Zastanawiacie się jaka jest pogoda w lutym i marcu w Egipcie? Jaka jest temperatura? Czy jest ciepło w marcu i lutym w Egipcie? Zobaczcie przewodnik po pogodzie w Egipcie na egipską wiosnę, a naszą zimę.

Przygotowaliśmy dla Was 5 powodów dla których warto lecieć do Egiptu właśnie w lutym i marcu. Na końcu artykułu znajdziecie dodatkowo przegląd jak może wyglądać pogoda w lutym i marcu pogoda w Egipcie. Zapraszamy!

 

Mniejsze tłumy

 

kiedy mniej turystów w Egipcie

Zacznijmy od tego, że luty i marzec są najmniej popularnymi miesiącami wśród turystów w Egipcie. Warto więc wybrać się do Egiptu w lutym i marcu na wycieczkę jeśli nie lubicie tłumów. Koniec z kolejkami przy barze basenowym czy w popularnych atrakcjach Egiptu.

 

Taniej w Egipcie 

 

tanie wakacje Egipt
Piękny i klimatyczny Kair

Mniejsza liczba turystów w Egipcie oczywiście oznacza także zmianę w popycie i podaży usług i towarów. Dlatego też wycieczki do Egiptu mogą być tańsze, tak samo jak rzeczy na miejscu

 

Rejs Nilem!

 

Rejs po nilu
Rejs po Nilu

Otóż dzięki niższej temperaturze w Egipcie w lutym i marcu, spokojnie możecie skorzystać z przyjemności jaką są atrakcje ciężkie do spełnienia podczas upałów. Oczywiście mowa o odwiedzeniu najważniejszych atrakcji Egiptu, jazda na wielbłądzie czy właśnie wymagający podczas upałów rejs Nilem.

 

Sporty wodne i nie tylko

 

sporty Egipt
Snorkeling i nurkowanie w Egipcie

Urok niższych temperatur w Egipcie może spodobać się także fanom sportów. Sporty zimowe w Egipcie mają raczej inne znaczenie niż w Polsce. Spokojnie możecie wynająć sprzęt do sportów wodnych, windsurfinu, kitesurfingu i wielu innych. Fani wspinaczki i boulderingu także znajdą coś ciekawego dla siebie.

 

Egipt pogoda luty

 

pogoda Egipt Luty
Może luty w Egipcie?

Pogodę w Egipcie w lutym przedstawimy Wam na przykładzie dwóch miast, Kairu i Hurghady. Przygotujcie się na naprawdę ciepłe dni w lutym, pomimo tego, że jest to jeden z najchłodniejszych miesięcy w roku w Egipcie. Jaka jest pogoda w Hurghadzie w lutym? W Hurghadzie możecie się spodziewać temperatur od 20 do 27 stopni Celsjusza, najchłodniej będzie na początku miesiąca, najcieplej bliżej marca. W nocy może być chłodniej, około 12 stopni Celsjusza. W Kairze temperatury mogą wynieść od 17 do 24 stopni Celsjusza w dzień i około 12 w nocy.

 

Egipt pogoda marzec

 

Egipt pogoda marzec

W marcu zaczyna się robić zdecydowanie cieplej w Egipcie! Jaka jest temperatura i pogoda w Hurgadzie w marcu? Słupki rtęci mogą pokazywać od 24 do nawet 32 stopni Celsjusza, w nocy powinno być od 14 do 16 stopni powyżej zera. W Kairze temperatury będą się wahać od 17 do 27 stopni Celsjusza, dlatego warto wcześniej sprawdzić prognozy pogody zaraz przed wycieczką.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz