Prom na Wyspy Książęce ze Stambułu, ile kosztuje bilet na prom i rejs? Gdzie odpływa? - BelSole

Prom na Wyspy Książęce ze Stambułu, ile kosztuje bilet na prom i rejs? Gdzie odpływa?

Przygotowaliśmy dla Was poradnik przewodnik po promach i rejsach na Wyspy Książęce obok Stambułu. Opowiemy jak dopłynąć na Wyspy Książęce ze Stambułu, ile kosztuje bilet na prom na Wyspy Książęce i skąd odpływają promy na Wyspy Książęce. Zapraszamy na poradnik!

Cały archipelag wchodzi w skład terytorialny Stambułu. Z pięciu portów w mieście (Kabataş, Eminönü, Beşiktaş, Kadıköy i Bostancı) odpływają tam regularne promy, a wycieczka w jedną stronę zajmuje około dwóch godzin. Zwane teæ Kızıl Adalar to łańcuch dziewięciu niewielkich wysp na Morzu Marmara. Cztery z nich są zamieszkałe, a populacja wynosi około 15 tysięcy. Wyspy dostępne dla turystów to największa i najpopularniejsza — Büyükada, a także Burgazada, Heybeliada i Kınalıada. Więcej o atrakcjach Wysp Książęcych dowiecie się z tego artykułu: Wyspy Książęce, co zobaczyć? Jakie atrakcje? Zobacz niezwykłe miejsce w okolicy Stambułu!

 

Promy ze Stambułu na Wyspy Książęce

 

Wyspy Książęce

Na Wyspy Książęce pływają też promy wchodzące w skład komunikacji publicznej. Obsługiwane są one przez markę Şehir Hatları i regularnie odpływają ze wszystkich wymienionych wyżej portów. Opcja ta jest najtańsza, gdyż można zapłacić za nią kartą transportu miejskiego Istanbullkart.

Innym sposobem na dostanie się na Wyspy Książęce są autobusy morskie, czyli promy typu katamaran. Obsługiwane są one przez firmę IDO, także z portu Kabataş. Autobusy morskie są szybsze niż promy publiczne, ale kursują o nieregularnych porach. Aktualny rozkład autobusów morskich oraz ceny można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej https://www.ido.com.tr/promotions

 

Ile kosztuje rejs na Wyspy Książęce?

 

Rozkład jazdy i aktualną cenę promu i godziny odjazdu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://www.sehirhatlari.istanbul/en/price-list. We wrześniu 2022 przejazd w jedną stronę kosztuje 5 TRY, czyli około 1.5 PLN.

 

Jak można przemieszczać się między wyspami?

 

Wyspy Książęce atrakcje

Między wyspami można poruszać się łodzią (vapor) zupełnie za darmo! Wszystkie promy zatrzymują się na każdej głównej wyspie, więc wystarczy wsiąść na pokład tej, na której nam zależy!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz