7 Powodów by lecieć do Neapolu zimą. Grudzień, styczeń czy luty? - BelSole

7 Powodów by lecieć do Neapolu zimą. Grudzień, styczeń czy luty?

Wybieracie się w zimie do Neapolu i zaprząta Wam głowę myśl jaka jest pogoda w Neapolu w grudniu, styczniu i lutym? Odpowiemy jakie są temperatury i co robić w Neapolu w zimie!

Oto 7 powodów dla których warto lecieć do Neapolu w zimie w grudniu, styczniu i lutym.

 

Presepi z Neapolu

 

presepi neapol

Nie ma lepszego okresu na zobaczenie szopek Presepi z Neapolu, aniżeli zima i grudzień. Presepi to szopki z historią sięgającą 1000 roku naszej ery, wytwarzane są przez tutejeszych rzemieślników do dziś dzień. Możecie zakupić różne figurki, sceny, bądź całe szopki w Neapolu. Najlepszym miejscem, żeby zobaczyć Presepi, jest ulica San Gregorio Armeno – gdzie w grudniu organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy w Neapolu.

 

Cieplej niż w Polsce!

 

Neapol zima

Nie ma nic przyjemniejszego podczas zimnej i mokrej zimy w Polsce niż polecieć w jakieś cieplejsze lub nawet gorące miejsce. Możecie wybrać Neapol, w grudniu temperatury sięgają nawet 20 stopni Celsjusza, to samo w styczniu i lutym. Oczywiście może trochę padać i czasami temperatury mogą spaść nawet do 10 stopni Celsjusza – jednak na ogół jest zdecydowanie cieplej niż w Polsce.

 

Mniej turystów w Neapolu

 

mniej turystow Neapol

Nie licząc Świąt Bożego Narodzenia, które są wysokim sezonem – na ogół styczeń i luty to dobry miesiąc na odwiedzenie Neapolu i wycieczkę po tym mrocznym mieście. Możecie liczyć na mniejsze tłumy na początku roku, więc może to też dobry czas na zwiedzenie wyspy Capri – która zazwyczaj jest mocno oblegana przez turystów.

Może też to dobry czas na promocje i zakupy w Neapolu?

Befana na Piazza Mercato

 

Musicie zobaczyć także obchody Święta Trzech Króli – które w Neapolu są wyjątkowe. Jak co roku w nocy z 5 na 6 stycznia na Piazza Mercato odbywa się święto czarownicy Befany, według Włochów – żony Mikołaja. Obdarowuje ona dzieciaki słodyczami i prezentami – te złe dostają grudkę węgla. 

Ta starożytna pogańska uroczystość przyciąga wielu turystów i mieszkańców – nie tylko przez darmowe słodycze!

 

Walentynki w Neapolu

 

walentynki w neapolu

Romantyczny wypad z ukochaną lub ukochanym? Wybierzcie Neapol! Neapol może nie wygląda, ale jest miastem miłości, zwłaszcza jego okolice, takie jak półwysep Amalfi. Polecamy wyjazd na pół dnia do Positano czy na Capri z miłością swojego życia.

 

Zwiedzanie Pompejów łatwiejsze

 

pompeje zima

Dzięki temu o czym już napisaliśmy, czyli mniejszej ilości turystów oraz łagodnej pogodzie – łatwiej będzie Wam zwiedzić Pompeje. Uwierzcie nam, chodzenie po kamienistych drogach Pompejów przy 35 stopniach Celsjusza powyżej zera nie należy do łatwych aktywności. Przy 15 stopniach możecie spokojnie przejść całe Pompeje i wszystko dokładnie zobaczyć, bez ciągłego szukania kranika z wodą 🙂

 

Najlepsza pizza na świecie

 

pizza neapol

Oczywiście chodzi o pizzę neapolitańską! Dlaczego jechać akurat w zimie do Neapolu na pizzę? Żeby dostać się do jednego z najlepszych lokali z pizzą na świecie, musicie odczekać w długiej kolejce – w niskim sezonie, kolejki będą mniejsze. Po drugie pizza ta smakuje dokładnie tak samo doskonale w zimie w Neapolu jak i w lecie – dlatego po co ryzykować.

 

Pogoda w grudniu w Neapolu

 

grudzien w neapolu

W Neapolu w grudniu temperatury wahają się w okolicach 15 stopni Celsjusza, możecie liczyć na 10 lub nawet ponad 20 stopni Celsjusza. Opadów będzie oczywiście więcej niż w lecie. Weźcie parasol, ale tylko na wszelki wypadek.

 

Neapol w styczniu, temperatura

 

styczen neapol

Styczeń to w sumie najchłodniejszy miesiąc w roku w Neapolu, ale bez obaw – temperatury będą bardzo podobne jak w grudniu. Może trochę więcej popadać deszczu, nie liczcie na śnieg w Neapolu. W nocy temperatura może spadać nawet do 5 stopni Celsjusza.

 

Neapol, pogoda w lutym

 

luty w neapolu

W lutym w Neapolu będzie trochę cieplej, aniżeli w styczniu – zwłaszcza pod koniec miesiąca. To dobry moment na wyjazd na walentynki w ciepłe miejsce w Europie. Niestety tak samo jak w styczniu, będzie więcej padać. Weźcie parasole i kurtki na noc.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz