Jarmark Bożonarodzeniowy w Neapolu w 2022. Czy jest odwołany? Kiedy będzie? - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy w Neapolu w 2022. Czy jest odwołany? Kiedy będzie?

Jarmarki Świąteczne we Włoszech kojarzą się głównie z północą i Tyrolem, jednak i na południu znajdziecie piękne kiermasze bożonarodzeniowe – jeden z lepszych we Włoszech jest w Neapolu. Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Neapolu czy może jest odwołany. Wszystko co chcecie wiedzieć o targu świątecznym w Neapolu jest właśnie tutaj.

Musicie wiedzieć, że Jarmark Bożonarodzeniowy przy San Gregorio Armeno ma bogatą historię głównie dzięki rzemieślnikom, którzy na co dzień wystawiają tam swoje dzieła związane z Presepi, czyli włoskimi szopkami świątecznymi 1000 letnią historią. Znajdziecie tutaj, mnóstwo figurek, szopek, elementów z których owe możesz wybudować. Ta uliczka jest świąteczna w zasadzie cały rok! Poczytajcie więcej o szopkach w Neapolu.

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Neapolu?

presepi neapol

Jeśli zastanawiacie się kiedy zaczyna się kiermasz świąteczny w Neapolu, mamy dla Was dobrą wiadomość – znamy daty! Wiemy, że jarmark bożonarodzeniowy zaczyna się 3 grudnia , a kończy 8 stycznia, co jest dość nietypową datą dla kiermaszów świątecznych we Włoszech lecz tyczy to się tylko Mercatini di Natale Portici. Jeśli chodzi o główne wydarzenie na ulicy San Gregorio Armeno, nie znamy dokładnych dat – prawdopodobnie będzie trwać dłużej do około 6.01. Żeby oddać w pełni sprawiedliwość tej historycznej uliczce, możemy powiedzieć, że praktycznie ten włoski świąteczny klimat jest tam cały rok i nie musicie celować w konkretne daty. Kiedy przyjedziecie, sklepiki będą czynne, no chyba że pandemia je zamknie.

 

Czy kiermasz świąteczny jest odwołany? Czy się odbędzie?

szopki neapol

Ciężko powiedzieć o odwołaniu jarmarku bożonarodzeniowego który w sumie trwa cały rok. Dlatego w tym momencie nie ma żadnych informacji by miasto lub ktokolwiek odwołało jarmark bożonarodzeniowy w Neapolu. Lećcie do Neapolu i zwiedzajcie to piękne świąteczne włoskie miasto!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz