Top 7: Zima i Sardynia? Warto! Jaka pogoda w grudniu, styczniu i lutym? - BelSole

Top 7: Zima i Sardynia? Warto! Jaka pogoda w grudniu, styczniu i lutym?

Dlaczego warto lecieć na Sardynie w zimie? Powodów jest wiele! Odpowiemy jaka jest pogoda na Sardynii w zimie, grudniu, styczniu i lutym. Powiemy czy pada śnieg na Sardynii oraz jaka jest temperatura. Zima na Sardynii to doskonały pomysł na wakacje w ciepłym miejscu w grudniu, styczniu i w lutym.

 

Festiwal w Barbagia

 

Barbagia festiwal

To znany na całym świecie festiwal gastronomiczny z lokalną sardyńską kuchnią trwający od września do grudnia. Jeśli będziecie mieć szczęście, traficie jeszcze na parę ciekawych weekendów w Barbagia, gdzie będziecie mogli spróbować lokalnych dań, oliwy, sera, wina i wielu innych rzeczy.

 

Łagodne temperatury, pogoda na Sardynii w zimie

 

Sardynia zima pogoda

Zima w Polsce Wam doskwiera? Zima na Sardynii się Wam spodoba! Jakie temperatury i jaka pogoda jest w Sardynii w zimie? Słupki rtęci mogą sięgać nawet 20 stopni Celsjusza, zwłaszcza na początku grudnia i końcu lutego. Styczeń będzie najchłodniejszy. Weźcie też parasol, może trochę popadać. W górach na Sardynii możecie spotkać też śnieg, ale na wybrzeżu Wam to nie grozi – będzie ciepło i przyjemnie. 

 

Mniej tłoczne wakacje na Sardynii?

 

Sardynia mało turystów

Pisaliśmy o tym już, że jesienią na Sardynii jest mniej turystów, zima jest jeszcze lepsza pod tym względem. Nie licząc okolic karnawału oraz Świąt Bożego Narodzenia, reszta miesięcy jest w niskim sezonie – turystów jest mniej, w miastach, na plażach (chociaż nie polecamy się kąpać) czy to w Parkach Narodowych. Nie lubicie ludzi a chcecie zobaczyć Sardynię? Zapraszamy w zimie!

 

Święta na Sardynii

 

święta na Sardynii

Sa Paschixedda lub Pasca de Nadale czyli Święta Bożego Narodzenia po sardyńsku spędzane są rodzinnie podobnie jak w Polsce. 24 grudnia jest wigilia, 25 bożonarodzeniowy obiad. Tutaj podobieństwa się kończą, bo na obiad jada się tutaj obowiązkową jagnięcinę, gniocchi z Sardynii, Culurgiones. Na deser podaje się tillicas i pardulas. Miasta zazwyczaj są pięknie udekorowane na święta, a jeśli zależy Wam koniecznie na śniegu, w górach Gennargentu, możecie znaleźć biały pył jeśli pogoda dopisze.

tillicas

W Fonni znajduje się także ośrodek narciarski na Sardynii. Mała uwaga, mnóstwo Sardyńczyków wraca na święta do domu, więc ceny mogą być wtedy wyższe!

Więcej o Świętach Bożego Narodzenia we Włoszech.

Tańsze loty i noclegi na Sardynii

 

tanie wakacje na sardynii

Niski sezon łączy się jeszcze z jednym plusem od którego zaświecą się Wam oczy. Niższe ceny! Nie tylko noclegi będą tańsze co oczywiste przez mniejsze tłumy na Sardynii, ale także loty będą tańsze, usługi na miejscu czy nawet wycieczki i zwiedzanie wyspy. Uważajcie jednak by się nie zagalopować, ponieważ część z przedsiębiorców na zimę się zamyka – i możecie czasami pocałować klamkę w restauracji czy biurze. 

Jeśli chodzi o cenę lotów i promów, pamiętajcie, że będą bardzo drogie w okolicach Bożego Narodzenia! Mnóstwo Sardyńczyków wraca wtedy na wyspę z kontynentu!

 

Karnawał na Sardynii!

 

karnawał na Sardynii

Karnawał na Sardynii znany jest w całej Europie i nawet na Świecie. Uroczystości charakteryzują dziwne maski oraz przebrania uczestników. Karnawał w Sardynii zaczyna się w dniu Świętego Antoniego w połowie stycznia i kończy w środę popielcową miesiąc później w lutym. 

Karnawał na Sardynii jest mieszanką świąt chrześcijańskich i pogańskich – obrzędy wiosny i płodności mieszają się z imprezami chrześcijańskimi. Każde miasto ma swoje rytuały, najbardziej znane są te ze Nuoro i Oristano. Zobaczcie jakie miasto na Sardynii wybrać.

 

Dobry czas na trekking

 

sardynia trekking

Prócz tych deszczowych dni, zima na Sardynii to także dobry moment na hiking po górach lub Parkach Narodowych – solidne 15 do 18 stopni Celsjusza nie grzeje tak jak 30 stopni w lecie. Natura jest nadal piękna o tej porze roku i jest to dobra odmiana po szaroburej rzeczywistości, którą możemy mieć na co dzień. Jaki Park Narodowy wybrać na spacer na Sardynii? Parco Nazionale dell’Asinara, Archipelag Maddalena lub Molentargius. Jest ich wiele na całej wyspie.

 

Pogoda na Sardynii w grudniu

 

sardynia w grudniu

Początek miesiąca może być bardzo ciepły – bo temperatury mogą sięgać nawet 25 stopni Celsjusza. Grudzień na Sardynii jednak im późniejszy, tym chłodniejszy – na Sylwestra stopni już może być 15. W nocy temperatura może spadać do około 7 stopni Celsjusza. Pogoda w grudniu na Sardynii jest trochę deszczowa – jednak nie ma tragedii.

 

Sardynia w styczniu, jaka pogoda?

 

Sardynia w styczniu

To będzie najchłodniejszy miesiąc w roku na Sardynii. Pogoda w styczniu na Sardynii na tle innych miesięcy nie rozpieszcza, jednak na tle Polski jest super jak na tą porę roku. Solidne 15 stopni Celsjusza, tylko trochę deszczu no i szansa na cieplejsze dni – w zeszłym roku w okolicach końca miesiąca słupki pokazywały nawet 20 stopni Celsjusza.

 

Luty na Sardynii, temperatury i pogoda

 

Luty na Sardynii

Zimę na Sardynii kończymy w lutym, miesiącu miłości i walentynek – może nie będzie gorąco, ale będzie ciepło, zwłaszcza pod koniec miesiąca. Na ogół temperatury będą skakać pomiędzy 15 a 20 stopniami Celsjusza. W nocy raczej spodziewajcie się temperatur w okolicach 5 stopni, w zeszłym roku były nawet przymrozki w nocy przez dwa dni na Sardynii. Pogoda w lutym na Sardynii jest podobna według nas trochę do grudniowej.

 

Jeśli więc macie dość zimna i monotonii, wybierzcie Sardynię w zimie. Grudzień na Sardynii to jeszcze ciepły miesiąc z mnóstwem wydarzeń. Styczeń na Sardynii to spokojny czas i dobry moment na odpoczynek od złej pogody w Polsce. Luty za to, to miesiąc karnawału i miłości na Sardynii. Pogoda także Wam będzie sprzyjać.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz