Aktualne Ceny na Malcie w 2023, czy jest drogo? Malta ceny wycieczek 2023 - BelSole

Aktualne Ceny na Malcie w 2023, czy jest drogo? Malta ceny wycieczek 2023

Rok za rokiem mija, a jak mają się ceny na Malcie w 2023? Czy jest drogo na Malcie, czy może tanio? Odpowiemy Wam, czy Malta jest drogim krajem, ile kosztują wakacje na Malcie w 2023, ile nocleg i jakie są ceny w restauracjach na Malcie w 2023 a jakie w sklepach. Zapraszamy!

Planowanie wycieczki na Maltę w 2023 roku to niełatwe zadanie, ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednak postaramy się Wam pomóc z przygotowaniem pewnych wstępnych założeń i planów. Zaczniemy od cen hoteli na Malcie w 2023 roku dla osób planujących wakacje samodzielnie, następnie przedstawimy ceny w restauracjach na Malcie i przejdziemy do cen wycieczek na Maltę w 2023 z biurami podróży (w tym all inclusive). Następnie pokażemy Wam jak wyglądają ceny w sklepach na Malcie, ile kosztuje paliwo i taksówki na Malcie, a na koniec zobaczycie ile kosztują atrakcje na Malcie. Zobaczcie na początek ceny hoteli i noclegów:

 

Ceny noclegów i hoteli na Malcie w 2023

 

ceny noclegów Malta

Malta to mała wyspa i w zasadzie każde miejsce na Malcie będzie blisko centrum – pytanie tylko czy będzie z niego widok na morze czy nie i czy obiekt jest na Gozo czy na Malcie. Ile kosztuje nocleg na Malcie? Oto przykładowe ceny w sezonie, za pokój dwuosobowy w obiektach o różnym standardzie:

Pamiętajcie, że ceny mogą się różnić w zależności od sezonu, dostępności i po prostu inflacji. Na ogół da się znaleźć dobry nocleg na Malcie dla dwóch osób do 400 PLN z pięknym widokiem.

 

Ceny w restauracjach na Malcie

 

ceny w restauracjach na Malcie 2023

Ile kosztuje żywność i jedzenie w restauracjach na Malcie? Za obiad dla jednej osoby w średniej klasie restauracji należy zapłacić około 30 EUR za trzydaniowy posiłek. Makaron kosztuje około 9 – 13 EUR, risotto kosztuje około 11 EUR za porcję, lokalny królik około 16 EUR za porcję.

Przekąski fast-food na ulicy to koszt od 5 EUR wzwyż, za wrapa i kebab należy zapłacić od 7 EUR  

 Kolacja w restauracji polecanej przez Michelin dla dwóch osób to koszt ponad 100 – 120 EUR za dwie osoby. 

Espresso na mieście to koszt 1,2  EUR, Cappuccino to około 2 EUR, sok pomarańczowy kosztuje od 3 EUR w górę, woda w butelce 1 EUR.

 

Ceny wycieczek na Maltę w 2023

 

ceny wakacji na Malcie 2023

Jeśli chcecie lecieć na Maltę z biurem podróży, to przygotowaliśmy dla Was zestawienie cen wycieczek na Maltę w 2023 roku. W tym opcję wakacji all inclusive na Malcie w 2023, wakacji własnym transportem na Maltę czy wycieczek objazdowych po Malcie. 

Średnia cena wycieczek na Maltę all inclusive w 2023 to mniej więcej 3400 PLN za osobę – wybraliśmy tylko te dobrze oceniane wakacje.

Najtańsza opcja All Inclusive na Malcie jaką znaleźliśmy kosztowała trochę ponad 2000 PLN za tydzień – co daje niecałe 300 PLN za dobę!

Najtańsza opcja z przelotem bez wyżywienia na Malcie kosztuje 1300 PLN w sezonie za osobę na tydzień.

Najwyżej oceniane wakacje znaleźliśmy w Db Seabank Resort za 3500 PLN w pakiecie all inclusive za tydzień wakacji na Malcie w 2023.

 

 

Ceny w sklepach na Malcie w 2023

 

ceny w sklepach na Malcie 2023

Ile kosztuje żywność na Malcie? Jakie są ceny w sklepach na Malcie 2023? Czy jest drogo w porównaniu do poprzedniego roku? Oto ceny z najpopularniejszych sklepów i sieci na Malcie, ceny oczywiście mogą się różnić w poszczególnych sklepach – wybraliśmy dla Was jednak koszyk popularnych produktów na Malcie.

 

Banany 2 EUR / kg
Pomidory 4 EUR / kg
Klementynki 3 EUR / kg
Wołowin mielona 13 EUR / kg
Pierś z kurczaka 10 EUR / kg
Kotleciki jagnięce 25 EUR / kg
Jajka 6 szt 1,5 EUR
Jogurt smakowy 0,5 EUR
Grana Padano 5 EUR / 200 g
Irkotta Friska (Ricotta) 2 EUR / 250 g
Bigilla 1,5 EUR / 150 g
Kapary 8 EUR / kg
Chleb 1,3 EUR
Bułka Bebbuxu 0,4 EUR
Bezzun Tal-malti  1,15 EUR
Kuskus 3,2 EUR / kg
Wino 4 – 13 EUR
Piwo importowane 1,7 EUR / 0,5 l
Cisk Piwo 1,4 EUR
Cały królik 14 EUR / kg
Woda 1,5 l 0,6 EUR
Belte Limone 0,75 EUR / 150 ml
Irn Bru 1 EUR
Cola zero 1,35 EUR / l
Pastizzi 3 EUR (12 sztuk)
Imqaret 3 EUR (12 sztuk)

Ile kosztuje wino na Malcie?

Zakres cen jest bardzo szeroki, najtańsze wina kupicie za 2 – 3 EUR, trochę lepsze za około 6 – 10 EUR. Średniej jakości wina całkiem już nadają się do picia i smakują nieźle czy to z deską serów, królikiem czy owocami morza.

Ile kosztuje oliwa na Malcie

Za butelkę 0,75 l oliwy na Malcie należy zapłacić około 8 EUR.

Ile kosztują papierosy na Malcie?

Za paczkę papierosów na Malcie musicie zapłacić około 5,20 EUR.

 

Ile kosztuje paliwo na Malcie?

 

Jeśli wypożyczacie samochód na Malcie, co jest całkiem niezłym pomysłem – pewnie interesuje Was ile kosztuje paliwo na Malcie? Na początek 2023 roku, aktualna cena oscylowała w okolicach 1,34 EUR za litr 95tki. Diesel na Malcie za to jest tańszy, jego koszt to około 1,21 EUR za litr. Pamiętajcie, że na Malcie jest ruch lewostronny – więcej o tym jak jeździć po Malcie.

 

 

Ceny taksówek na Malcie

 

Jeśli nie samochodem, to może taksówką. Ile kosztuje taxi na Malcie i Gozo? W Vallettcie cena za start to 6,5 – 8,5 EUR, czyli nie jest tanio. Cena za 1 km przejazdy w taryfie normalnej to 1 – 2 EUR, cena za godzinę oczekiwania to 30 EUR. W Innych miasteczkach ceny mogą się różnić, dla przykładu w St Julians to 5 EUR za start i 3,5 EUR za km, w Silemie 4 EUR i 2 EUR.

Taksówki nie są tanie na Malcie.

 

Ceny atrakcji na Malcie w 2023

 

ceny atrakcji na Malcie

Na Malcie jest dużo do robienia, możecie iść na darmowe piękne plaże na Malcie lub też skorzystać z wielu dostępnych atrakcji lub możliwości zwiedzania zabytków. Bilet na zwiedzanie Għar Dalam & Borġ in-Nadur, Birżebbuġa to koszt około 6,5 EUR, Ħaġar Qim & Mnajdra Temples, Qrendi to 10 EUR. 

Z najpopularniejszych wycieczek zorganizowanych przez lokalne biura, możemy wymienić Rejs po Comino i do Blue Lagoon za 140 PLN za osobę, całodniową wycieczkę jeepami za 370 PLN za osobę, bilet na bus Hop-On Hop-Off za 100 PLN czy wycieczkę z Malty na Gozo za 320 PLN za osobę.

 

Czy na Malcie jest drogo czy tanio?

 

ceny na Malcie 2023

Nie jest na pewno tak tanio jak było w zeszłych latach, ceny produktów spożywczych są wyższe to samo z cenami wycieczek. Jeśli chodzi o noclegi, to nie widzimy wielkiej różnicy i dalej możecie znaleźć coś w odpowiedniej cenie, da się zorganizować wakacje na Malcie w 2023 w naprawdę dobrej cenie, jeśli odpowiednio to zaplanujecie.

W przypadku organizacji samemu wycieczki na Maltę, dużą rolę będzie miała też cena za bilety na samolot na Maltę – tutaj warto szukać lotów, na 2 – 4 msc przed odlotem, za wcześnie nie jest najlepszym pomysłem, a za późno loty mogą być kosmicznie drogie w sezonie. Polecamy kupić bilety w środku tygodnia, wtedy są zazwyczaj najtańsze. Co do wycieczek z biurami podróży, musicie odpowiedzieć sobie na pytanie co macie zamiar na Malcie robić, bo wykupienie takiej wycieczki może oszczędzić sporo nerwów przy planowaniu wszystkich elementów wakacji 🙂 Tak czy inaczej, polecamy Maltę na wakacje w 2023 roku!

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz