Top 11: Najlepsze plaże na Malcie, wskazówki i porady - BelSole

Top 11: Najlepsze plaże na Malcie, wskazówki i porady

Lecąc na wakacje na Maltę pewnie macie ochotę na porządną kąpiel i opalanie na Maltańskiej plaży. Którą jednak plażę na Malcie wybrać? Która jest najlepsza? Która jest najładniejszą plażą na Gozo, Comino i Malcie? Oto opis udogodnień, infrastruktury, plaż i miejsc gdzie warto iść na plażę. Przygotowaliśmy dla Was też parę wskazówek przed kąpielą.

 

Ghadira Mellieha Bay

 

Mellieha Malta

To przyjazna plaża dla rodzin, gdzie do ponad 50 m od brzegu woda jest dalej bardzo płytka. Brzeg jest prosty, piaszczysty – bardzo przyjemny dla pływających i opalających się na plaży. To największa plaża piaszczysta na Malcie. Jest tutaj także dużo infrastruktury wokół plażowej, a także do sportów wodnych takich jak windsurfing. Plaża jest strzeżona i ma ratownika. Posiada status błękitnej flagi- czyli w skrócie czystej i zadbanej plaży. Jest tutaj zazwyczaj tłoczno!

 

Golden Bay 

 

golden bay Malta

Złota plaża znajduje się obok dwóch innych opisanych przez nas plaży, Ghajn Tuffieha oraz Gnejna. Tak samo jak w przypadku plaży Mellieha, macie tutaj do dyspozycji dużą piaszczystą plażę z czystą wodą. Pokryte krzewami klify otaczają plażę, chroniąc przed wiatrem. Znajdziecie tutaj też wypożyczalnie sprzętu do plażowania, toalety, restauracje, a sama plaża jest strzeżona w sezonie. Zdecydowanie może kandydować do tytułu najpiękniejszej plaży na Malcie. Niektórzy postanawiają nawet w okolicznej głuszy spędzić noc. Posiada status błękitnej flagi.

 

Blue Lagoon na Comino

 

blue lagoon Comino

Czy to najlepsza plaża na Malcie? Dopłyniecie tutaj promem z miejscowości Mgarr z Gozo lub Marfy i Cirkewwy z Malty. To jedna z popularniejszych plaż i akwenów na wyspie, pełno jest tutaj atrakcji i turystów. Na Comino znajdziecie wszelkie udogodnienia, czyli restauracje, kawiarnie, toalety, sprzęt do plażowania. Nie jest jednak strzeżona. Do tego często jest zatłoczona dzięki swojej wyjątkowości lazurowej i spokojnej wodzie.

Ir-Ramla il-Hamra

 

Ramla Gozo Malta

Najładniejsze plaże na Malcie? Ta do nich należy! Zwana inaczej jako Plaża Ramla, to największa taka plaża na Gozo. Plaża jest szeroka, duża i piaszczysta, otoczona jest zielonymi wzgórzami i piękną zielenią. Fale są łagodne, woda lazurowa i do tego płytka – więc jest to dobra plaża dla dzieciaków. Znajdziecie tutaj toalety i przebieralnie oraz wypożyczalnie sprzętu do leżakowania i snorkelingu. Kupić tutaj także możecie drinki i przekąski za tutejszą walutę. Na środku plaży znajduje się figurka Matki Boskiej z 1881 roku. Dojechać możecie tutaj samochodem lub autobusem. Posiada status błękitnej flagi.

Gnejna Bay

 

gnejna

Znajduje się niedaleko wioski Mġarr na zachodzie wyspy Malta. Plaża jest mała i piaszczysta do tego mało oblegana w porównaniu z innymi plażami na Malcie. Na plaży znajdziecie kiosk, restauracje i kawiarnie i dodatkową infrastrukturę – da się więc przyjechać tutaj z dzieckiem, zaraz obok plaży jest parking. Na jej części znajduje się nieoficjalna plaża dla nudystów.

 

Imġiebaħ

 

imgiebah
na bazie openstreetmaps.org

Zatoka Imġiebaħ jest ukryta i trzeba się do niej dostać czy to spacerem czy samochodem. Polecamy jednak wybrać spacer i zaparkować w pobliżu Selmun, szybki trekking od 15 do 30 min i znajdziecie się na pięknej plaży otoczonej klifami i naturą. Przez to jak ciężko tam dotrzeć, plaża nie jest zazwyczaj zapełniona i spokojnie znajdziecie tutaj ciszę i miejsce. Plaża jest piaszczysta, są lepsze plaże dla dzieci na wyspie niż Imgiebah.

 

Armier Bay

 

armier bay
na bazie openstreetmaps.org

To plaże wysunięte mocno na północny-zachód na Malcie, dzięki temu są trochę mniej zatłoczone niż te najpopularniejsze plaże na Malcie. Armier to dwie plaże, duża i mała – najlepiej dojechać tutaj autem. Znajdziecie tutaj też udogodnienia dla plażowiczów i ogólnie plaża jest przyjazna dzieciom dzięki płytkiej wodzie.

 

Xlendi Bay

xlendi bay
na bazie openstreetmaps.org

Xlendi to jedna z ciekawszych plaż na Gozo – mieści się zaraz obok miejscowości Xlendi w małej zatoczce otoczonej klifami i brzegiem. Woda jest tutaj krystalicznie czysta i w miarę spokojna. Wąwóz okala miasto i plażę – można się tutaj powylegiwać na spokojnej plaży lub skorzystać z oferty sportów wodnych lub snorkelingu.

 

Ghajn Tuffieha Bay

Ghajn Tuffieha

To kolejna plaża obok Golden Bay, zejść do niej musicie po schodach po wysokim 'klifie’. Sama plaża jest piaszczysta i spokojna i do tego w sezonie letnim dyżuruje tutaj ratownik. Na plaży znajdziecie toalety, bary, wypożyczalnie leżaków i sprzętu. Plaża jest miło odizolowana od reszty lądu dzięki zboczom i roślinności. Posiada status błękitnej flagi.

Zatoka Świętego Jerzego

św Jerzy Malta plaża

To sztucznie usypana plaża z piasku sprowadzonego na Maltę blisko Valletty, dlatego znajdziecie tutaj wiele turystów w sezonie. Plaża jest oczywiście strzeżona i ma pełno udogodnień wokół plażowych. Fani snorkelingu, nurkowania znajdą coś dla siebie tak samo jak miłośnicy dobrego jedzenia w okolicznych restauracjach. Sprawdźcie też ceny na Malcie gdzie się udać na obiad. Jeśli lubicie spokój, nie polecamy tej plaży.

 

St. Peter’s Pool

 

st peter pool baseny malta

Gdzie się opalać na Malcie? To mniej popularne wśród turystów miejsce, czyli kamienisty brzeg z piękną lazurową wodą – znany głównie wśród lokalsów. Ciężko będzie Wam tutaj przyjechać i odpocząć z dzieckiem, jednak jeśli nie macie bąbelka i cenicie sobie spokój – to będzie dobry wybór. Nie znajdziecie tutaj wiele udogodnień, może jakieś stanowisko z napojami lub lodami się znajdzie w wysokim sezonie.

 

Najlepsze plaże Malta, mapa

najlepsze plaże na Malcie

1) Mellieha Bay 2) Golden Beach Bay 3) Gnejna 4) Blue Lagoon, Comino 5) Ramla 6) Imgiebah bay 7) Armier Bay 8) Xlendi Bay 9) Ghajn Tuffieha 10) Dwejra Bay 11) St. Peter’s Pool

 

Plaża nudystów na Malcie

 

Tak, znajdziecie jedną małą plażę dla nudystów w okolicy plaży Gnejna – oficjalnie Malta to bardzo pobożny kraj, więc nagość nie jest tutaj mile widziana.

 

Wskazówki, jak się przygotować?

 

Idąc na plażę na Malcie pamiętajcie o paru rzeczach – po pierwsze sprawdźcie czy dana plaża ma odpowiednie udogodnienia by wziąć ze sobą odpowiedni zestaw do plażowania. Potrzebujecie na pewno dużo wody do picia i kremu do opalania z filtrem. Przyda się też czapka z daszkiem lub okulary. Do większości z wymienionych plaż dostaniecie się komunikacją miejską, jednak warto wypożyczyć też auto jeśli cenicie sobie spokój – te najdalsze plaże są często najmniej oblegane. Pamiętajcie też o pilnowaniu rzeczy na plaży, Malta jest bezpieczna jednak drobne kradzieże się zdarzają. Duża część z plaż jest strzeżona lub ma wyznaczone linie dla pływających – trzymajcie się wyznaczonych terenów.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz