Andora – dokumenty. Czy potrzebny paszport czy dowód osobisty?

Andora to ciekawe i mało znane miejsce. Jeśli chcecie ten niewielki i urokliwy kraj to zastanawiacie się pewnie jakich dokumentów trzeba do Andory. Czy do Andory potrzebny jest paszport czy dowód? Czy Polacy jadący do Andory potrzebują wizy? Dziś sprawdzimy jak to jest z tym wyjazdem do Andory.

Andora nie kwalifikuje się do rankingu najmniejszych państw na świecie ale niewiele jej do niego brakuje. Małe państwo położone w górach między Hiszpanią i Francją słynie z możliwości tanich zakupów.

Andora nie jest członkiem Unii Europejskiej i nie jest członkiem układu z Schengen i nie jest w żaden zbyt daleko idący sposób porozumiana z Unią Europejską i mimo to bez trudu od lat daje sobie radę. Brak członkostwa Andory w Unii oraz w Schengen może na pierwszy rzut oka wydawać się problemem dla Polaków chcących spędzić tu wakacje. Czy w związku z tym potrzebny jest tu paszport? Na szczęście jeśli planujecie wyjazd do Andory i nie macie własnego paszportu to mamy mamy dla Was dobrą informację.

Sytuacja z Andorą trochę podobna jest do statusu jaki ma Watykan. Jeśli macie zamiar wybrać się na zakupy do Andory albo jedziecie tu po to posiedzieć w którymś z malowniczo położonych hoteli to wyjeżdżając tu nie musicie mieć paszportu. Polakowido Andory wystarczy dowód osobisty, oczywiście paszport można mieć ale nie jest konieczny.

Czy do Andory potrzebna jest wiza? Niezależnie od tego jaki jest cel Waszego wyjazdu do Andory to nie potrzebny jest paszport i jeśli jedziecie tu na mniej niż 90 dni nie jest też wymagana wiza.

Dodaj komentarz