Andora – dokumenty. Czy potrzebny paszport czy dowód osobisty? - BelSole

Andora – dokumenty. Czy potrzebny paszport czy dowód osobisty?

Andora to ciekawe i mało znane miejsce. Jeśli chcecie ten niewielki i urokliwy kraj to zastanawiacie się pewnie jakich dokumentów trzeba do Andory. Czy do Andory potrzebny jest paszport czy dowód? Czy Polacy jadący do Andory potrzebują wizy? Dziś sprawdzimy jak to jest z tym wyjazdem do Andory.

Andora nie kwalifikuje się do rankingu najmniejszych państw na świecie ale niewiele jej do niego brakuje. Małe państwo położone w górach między Hiszpanią i Francją słynie z możliwości tanich zakupów.

Andora nie jest członkiem Unii Europejskiej i nie jest członkiem układu z Schengen i nie jest w żaden zbyt daleko idący sposób porozumiana z Unią Europejską i mimo to bez trudu od lat daje sobie radę. Brak członkostwa Andory w Unii oraz w Schengen może na pierwszy rzut oka wydawać się problemem dla Polaków chcących spędzić tu wakacje. Czy w związku z tym potrzebny jest tu paszport? Na szczęście jeśli planujecie wyjazd do Andory i nie macie własnego paszportu to mamy mamy dla Was dobrą informację.

Sytuacja z Andorą trochę podobna jest do statusu jaki ma Watykan. Jeśli macie zamiar wybrać się na zakupy do Andory albo jedziecie tu po to posiedzieć w którymś z malowniczo położonych hoteli to wyjeżdżając tu nie musicie mieć paszportu. Polakowido Andory wystarczy dowód osobisty, oczywiście paszport można mieć ale nie jest konieczny.

Czy do Andory potrzebna jest wiza? Niezależnie od tego jaki jest cel Waszego wyjazdu do Andory to nie potrzebny jest paszport i jeśli jedziecie tu na mniej niż 90 dni nie jest też wymagana wiza.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz