Antyczny Teatr grecki w Taorminie, bilety. Ile kosztują? Godziny, ceny i bilety w 2023 - BelSole

Antyczny Teatr grecki w Taorminie, bilety. Ile kosztują? Godziny, ceny i bilety w 2023

To jedna z najważniejszych i najlepszych atrakcji całej Sycylii. Teatr antyczny w Taorminie to wizytówka wyspy. Jeśli chcecie Teatr w Taorminie zwiedzić, warto wcześniej dowiedzieć się ile kosztują bilety do Teatru w Taorminie, jakie są ceny za wstęp i ile kosztuje wejście. Zapraszamy!

Wszystko wskazuje na to, że teatr grecki w Taorminie został zbudowany przez Greków, a następnie zmieniony i rozbudowany został przez Rzymian. Szacuje się, że zbudowany został w III w p.n.e. Amfiteatr w Taorminie ma średnicę 120 metrów i jest drugi pod względem wielkości (średnicy) po Syrakuzach. Miejsce to oferuje jedno z najlepszych punktów widokowych na Sycylii. Zobaczcie ile kosztują bilety do tego niesamowitego zabytku Sycylii.

 

Ceny biletów do Teatru antycznego w Taorminie

 

Teartr grecki Taormina bilety

Ile kosztują bilety do Teatru greckiego w Taorminie? Ceny są jasne, a cennik jest oczywisty. Bilet normalny do teatru antycznego w Taorminie kosztuje 10 EUR. Bilet ulgowy dla obywateli UE od 18 do 25 roku życia kosztuje 5 EUR. Dzieci i nastolatki do 18 roku życia, muszą kupić darmowy bilet za 0 EUR – każdy nastolatek i dziecko musi być pod opieką dorosłych. Za darmo mogą też wejść, przewodnicy, nauczyciele i studenci kierunków pokrewnych, tłumacze turystyczni, osoby niepełnosprawne.

Pamiętajcie, że jeśli kupicie bilet ulgowy lub darmowy – obowiązkowo musicie mieć dowód lub dokumentacje poświadczającą daną zniżkę.

 

Gdzie kupić bilety do Teatru antycznego w Taorminie

 

Teatr Antyczny Taormina mapa

Bilety do Teatru greckiego możecie kupić albo na miejscu w kasie amfiteatru albo online na stronie https://aditusculture.com/biglietti/sicilia/taormina/teatro-antico-di-taormina. Musicie wybrać odpowiednią datę, czas odwiedzin oraz oczywiście podać dane i zapłacić. Kolory dostępności na stronie opisują dostępność, od czarnego (brak), przez czerwony, pomarańczowy i zielony. Na każdy slot czasowy przypada, aż 500 miejsc. Raczej nie balibyśmy się o wolne miejsca, jednak pilnujcie wolnych slotów w weekendy w sezonie.

Zobaczcie najlepsze atrakcje Taorminy przed wycieczką do tego pięknego miasteczka! Warto też przeglądnąć poradnik o wycieczce na Etnę.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz