Ile kosztuje rejs po Jeziorze Szkoderskim? Bilety i ceny w 2023 - BelSole

Ile kosztuje rejs po Jeziorze Szkoderskim? Bilety i ceny w 2023

Czarnogóra ostatnimi laty jest popularnym kierunkiem podróży. Przyciąga do siebie wielbicieli gór i morza, a widoki jakie ma do zaoferowania są zniewalające. Jedną z pereł w tym kraju, z pewnością jest Jezioro Szkoderskie. Chcecie wiedzieć ile kosztuje rejs po Jeziorze Szkoderskim, w jakiej cenie są bilety i w jakich godzinach się odbywa? Zapraszamy do przeczytania tego artykułu 🙂

 

Ile kosztuje rejs po Jeziorze Szkoderskim?

 

Czarnogóra jest krajem nienależącym do Unii Europejskiej, a jej walutą jest euro. Mimo to, ceny nie należą do bardzo wygórowanych, jak to często wygląda w krajach zachodniej Europy. Większość firm od wycieczek po Jeziorze, posiada prawie identyczne oferty, które różnią się drobnymi detalami. Za dwugodzinny rejs grupowy zapłacimy prawie wszędzie 20 EUR od osoby ( dzieci płatne 50% lub za darmo, w zależności od wieku). Jeśli interesuje nas prywatna wycieczka, to zapłacimy 30 EUR za godzinę. W tym wypadku możemy zdecydować się na taką długość wycieczki, jaka nam odpowiada – ale nie krótszą niż godzinę.

 

Gdzie znaleźć rejs po Jeziorze Szkoderskim?

 

Jeśli macie zamiar wybrać się na rejs to najlepszym pomysłem będzie szukać ofert na miejscu. Virpazar jest to malutka miejscowość, gdzie znajdziecie największy wybór wśród wycieczek łodzią. Każda firma ma swoje stanowisko i z przyjemnością zaprezentuje Wam swoją ofertę. Jednakże, jeśli koniecznie zależy Wam na zakupie biletów online, możecie to zrobić online, na przyklad na booking.com lub getyourguide.com.

 

Co robić nad Jeziorem Szkoderskim?

 

Jezioro Szkoderskie to tak naprawdę Park Narodowy i jeśli chcemy uczestniczyć w jednej z wodnych atrakcji, to musimy uiścić 4 EUR za bilet wstępu na teren Parku. Oprócz rejsów łódką, można także wypożyczyć kajak, co jest naprawdę fantastyczną opcją, by z bliska zobaczyć lilie czy ptaki. Podczas rejsów istnieje możliwość kąpieli w orzeźwiającym jeziorze. Wybierając się na rejs, czasem jest możliwość wyboru łódki – zachęcamy do wybrania tradycyjnej, drewnianej, która jest bardziej klimatyczna. Zobaczcie co robić w Czarnogórze i co robić w pobliskiej Albanii.

Jak widać, Jezioro Szkoderskie oferuje bardzo ciekawe aktywności, a jest tak piękne, że po prostu trzeba wybrać jedną z nich. W końcu nie bez powodu został one uznano jako Park Narodowy Czarnogóry.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz