Bezdomne psy na Sycylii. Ile ich jest? Czy są problemem? - BelSole

Bezdomne psy na Sycylii. Ile ich jest? Czy są problemem?

Przed wyjazdem na Sycylię wiele osób zastanawia się na co należy uważać będąc na wyspie. Wiele osób jadących tu na wakacje zauważa znaczną liczbę bezdomnych psów na Sycylii. Czy bezdomne psy są czymś czego należy się obawiać na Sycylii? Ile jest bezdomnych psów na Sycylii i czy tak naprawdę są groźne?

Sycylijskie psy terroryzują miasta; Psy-mordercy sieją postrach na Sycylii – to tylko niektóre nagłówki artykułów prasowych, które można odnaleźć szukając w internecie informacji na temat psów na Sycylii. Rzeczywistość nie jest oczywiście tak straszna jak tabloidowe nagłówki ale faktycznie – bezdomne zwierzęta są problemem Sycylii.

Psy na Sycylii

Według donosów prasowych z 2010 roku na wyspie było 400 tysięcy bezdomnych psów. Według aktywistów prowadzących facebookowy profil Adopt a Sicilian Stray bezdomnych psów jest na wyspie aż 750 tysięcy. Psy spotkać można wszędzie – w centrach miast i na obrzeżach. Przy przystaniach rybackich i na szlakach turystycznych.

Bezdomne psy na Sycylii nie są aż tak mordercze jak podają to media. Zjeździliśmy wyspę z każdej strony i wielokrotnie mieliśmy z nimi styczność. Psy na Sycylii nie są nastawione agresywnie. Zwykle są wesołe i chcą jedzenia, nie przenoszą groźnych chorób. Psy na Sycylii mimo bezdomności nie są zbytnio zapuszczone. Okoliczni mieszkańcy zwykle je dokarmiają i dają im wodę. Oczywiście nie oznacza to, że nie należy zachować ostrożności. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć.

Niestety starania aktywistów próbujących znaleźć dom dla bezdomnych psów z Sycylii oraz dobra wola mieszkańców miast i miasteczek to zbyt mało. Na Sycylii często dochodzi do przypadków znęcania się nad zwierzętami. Bezpańskie psy są bestialsko mordowane i trute przez podrzucenie zatrutego jedzenia. Na stronach Europarlamentu można znaleźć zapytanie datowaną na 13 marca 2018 roku informującą o zatruwaniu psów w miejscowościach Sciacca, Rosolini i Paterno i na całym terytorium Sycylii.

Problem narasta właściwie już od kilkudziesięciu lat. Nic nie wskazuje na to by w najbliższym czasie liczba bezpańskich psów na Sycylii miała się zmniejszyć. Podsumowując – należy mieć na uwadze nie tylko komary na Sycylii ale również bezpańskie psy. Ostrożności nigdy dość.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz