Castel del Monte, atrakcja Apulii i Bari, poradnik, dojazd, przewodnik - BelSole

Castel del Monte, atrakcja Apulii i Bari, poradnik, dojazd, przewodnik

Ta słynna atrakcja Apulii, góruje nad terenami pobliskich wiosek, winnic i drzewek oliwnych. Castel Del Monte to jedna z wizytówek tego regionu, którą musicie zobaczyć. Jak dojechać do Castel Del Monte? Ile kosztują bilety? I jakie inne atrakcje czekają na Was w Apulii i Bari – zobaczcie.

Castel del Monte(Zamek cesarza Fryderyka II)

Castel del Monte
Atrakcją jest także widok na pobliskie tereny Apulii

Należy do najcenniejszych zabytków miasta. Zbudowany została w XIII wieku. W XVI wieku nastąpiła jego przebudowa w stylu renesansowym. Jest to jeden z tak zwanych zamków szwabskich na terenie południowych Włoch. Należą do nich także: Zamek w Bari  czy w Mafredonii. Ogromna twierdza jest miejscem licznych wystaw i wydarzeń kulturalnych. Zamek ten jest niezwykły i wyjątkowy.

Jest niezwykły ze względu na swoją harmonijność oraz ośmiokątne kształty. Zdecydowanie króluje tutaj liczba osiem, ponieważ zbudowany z ośmiokątnych kamieni, ma osiem wież ośmiokątnych, wewnątrz ośmiokątne dziedzińce. Twierdza miała charakter obronny ale i także wypoczynkowy – świadczy o tym obecność łaźni czy też kominków w budynku. W 1996 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dziś jest jednym z symboli atrakcji Apulii.

Dojazd do Castel del Monte

Jak dojechać do Castel del Monte? W sezonie zimowym dojazd do zamku jest utrudniony. Początkowo z Bari należy dojechać do Barletty, a następnie przesiąść się w Ferrovie del Nord Barese do Andrii. Następnie z Andrii należy dojechać do Castel del Monte autobusem nr 6 spod centrum handlowergo Ipercoop Mongolfiera. Jednak w sezonie zimowym połączenie to nie jest realizowane. Tak więc zimą dojedzie się tam wyłącznie samochodem, miejsce parkingowe jest płatne, podobnie jak wstęp do zamku. W sezonie zimowym, od 1 listopada do 31 marca, zamek jest czynny od 9 do 18:30, w sezonie letnim od 10:15 do 19:45. Bilet kosztuje 10 EUR, ulgowy dla dzieci 3,5 EUR.

Żeby dojechać bezproblemowo do zamku polecamy jednak wziąć własne auto i zaparkować poniżej wejścia na teren zamku. Niedaleko obiektu znajduje się darmowy parking (zaraz przed wjazdem do lasu).

Co zobaczyć w Apulii i Bari? 

polignano a mare
Pobliskie miasteczka Castel del Monte – Polignano a Mare

Co jeszcze zobaczyć w Apulii? Jeśli szukacie czegoś w pobliżu polecamy zajrzeć do urkliwych wiosek i miasteczek lub do stolicy Apulii – przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych atrakcji Bari.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz