Gniazdka na Cyprze, czy potrzeba przejściówki lub adaptera do kontaktu? - BelSole

Gniazdka na Cyprze, czy potrzeba przejściówki lub adaptera do kontaktu?

Jadąc na Wyspę Afrodyty musimy przygotować się na pewne niedogodności, czy gniazdka na Cyprze są takie jak w Polsce? Czy potrzebujemy adaptera lub przejściówki aby móc podłączyć się do sieci elektrycznej? Czy kontakty na Cyprze i Cyprze Północnym są takie same? O ile w gniazdka w Portugalii czy w Hiszpanii można podłączać urządzenia, które z Wami przyjechały z Polski o tyle na Cyprze potrzebujecie przejściówki.

Cypr należy do Unii Europejskiej, nie należy jednak do strefy Schengen, ma za to bardzo bliskie stosunki z Wielką Brytanią. Na terenie wyspy znajdują się brytyjskie bazy wojskowe, Cypr był kiedyś pod kontrolą tej potęgi morskiej. Od XIX wieku już trochę minęło, jednak wpływ Brytanii jest dalej widoczny na Cyprze, także jeśli chodzi o sieć elektryczną. 

wiatraki na cyprze
Wiatraki na Cyprze produkujące elektryczność

Jaki prąd i kontakty na Cyprze?

Będąc na wakacjach na Cyprze, potrzebujecie adapter lub przejściówkę do sieci typu G. Czyli powszechnie używanego na wyspach. Prąd w samym gniazdku mamy dokładnie taki sam, czyli 240V. Pamiętajcie, że lepiej wziąć ze sobą więcej niż jeden adapter na dłuższy wyjazd, lub adapter wraz z przedłużaczem. Jeśli nie możecie znaleźć takiego adaptera, szukajcie z opisem i skrótem GB od Great Britain. Przejściówka powinna kosztować maksymalnie 15-20 PLN lub 4-5 EUR. Nie dajcie się nabrać w dużych sieciówkach, lepiej pomyśleć wcześniej i zamówić np. na dużym portalu aukcyjnym.

Sklep z pamiątkami na Cyprze.
Sklep z pamiątkami na Cyprze.

Jeśli już zapomnicie o adapterze na Cyprze, co możecie zrobić? Opcji jest parę, w praktycznie każdym kurorcie w sklepach z pamiątkami znajdziecie przejściówki. Możecie ją także pożyczyć w hotelu, najprawdopodobniej większość z obiektów posiada taki adapter u siebie.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz