Cena limoncello we Włoszech. Ile kosztuje limoncello we Włoszech?  - BelSole

Cena limoncello we Włoszech. Ile kosztuje limoncello we Włoszech? 

Włoska kuchnia zdobyła niewyobrażalną popularność na całym świecie. Uwagę zwracają nie tylko wyśmienite dania, ale również unikatowe napoje alkoholowe. Jednym z najpopularniejszych włoskich likierów jest limoncello. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest cena limoncello we Włoszech. Czytaj dalej, a dowiesz się,  ile kosztuje limoncello we Włoszech. 

Cena limoncello we Włoszech. Tyle zapłacisz za limoncello we Włoszech

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje limoncello we Włoszech, wyjaśnijmy, czym charakteryzuje się ten napój. Limoncello to likier cytrynowy pochodzący z Kampanii. Charakterystyczny, lekko cierpki smak napoju sprawia, że likier znakomicie komponuje się z wieloma popularnymi włoskimi potrawami. 

Cena limoncello we Włoszech zależy od wielu czynników. Duża popularność tego trunku sprawiła, że powstało wiele marek słynących z produkcji limoncello. Z tego powodu wyjątkowo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje limoncello we Włoszech. Cena limoncello we Włoszech zależy również od konkretnej sieci sklepów, w której sprzedawany jest napój. 

Najtańsze limoncello we Włoszech to koszt w granicach 6,50 euro (około 30 złotych) za litrową butelkę. Ceny limoncello we Włoszech, które można zaliczyć do tzw. średniej półki alkoholi, wahają się w granicach kilkunastu euro, osiągając wartość od 12 do 18 euro za litrową butelkę (od ok. 55 do 83 złotych). Oczywiście, w bardziej ekskluzywnych sklepach można znaleźć również jeszcze droższe limoncello. Luksusowy alkohol tego rodzaju potrafi kosztować nawet w okolicy 30-35 euro (od około 140 do 165 złotych). Warto również pamiętać, że w popularnych wśród turystów miastach i lokalizacjach ceny mogą odbiegać od średniej ceny trunku. 

Teraz już wiesz, ile kosztuje limoncello we Włoszech. Ten kultowy włoski likier być może nie należy do najtańszych alkoholi, jednak z pewnością warto zapoznać się z jego smakiem. Mamy nadzieję, że cena limoncello we Włoszech nie jest już dla Ciebie tajemnicą. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz