Czy w Niemczech jest Boże Ciało? Czy Niemcy mają wolne, czy to święto? - BelSole

Czy w Niemczech jest Boże Ciało? Czy Niemcy mają wolne, czy to święto?

Dla Polaków Boże Ciało jest ważnym świętem katolickim. Czy równie jest ono ważne w Niemczech? Czy w Niemczech obchodzi się Boże Ciało? Czy jest wolne w Boże Ciało i czy to Święto? Zobaczcie!

Boże Ciało, nazywane także Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to ważne święto w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego. Obchodzone jest 60 dni po Wielkanocy i upamiętnia instytucję Eucharystii przez Jezusa Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W Polsce Boże Ciało jest jednym z najważniejszych świąt religijnych, które towarzyszy nam od wieków. Jednak jak jest w innych krajach? Czy Boże Ciało ma takie samo znaczenie i jest równie uroczyście obchodzone? W tym artykule skupimy się na sytuacji w Niemczech i zbadamy, jakie miejsce zajmuje Boże Ciało w tamtejszej kulturze i tradycji religijnej.

 

Boże Ciało w Niemczech, czy jest wolne?

 

Boże Ciało jest jednym z najważniejszych świąt religijnych w Polsce. W tym dniu katolicy uczestniczą w procesjach, w czasie których niesione są Najświętsze Sakramenty, a ulice miast i wsi przystrojone są kwiatami Ale jak jest w innych krajach, na przykład w Niemczech? Czy Boże Ciało obchodzi się w Niemczech? Czy to święto i wolne?

W Niemczech Boże Ciało, nazywane Fronleichnam, jest również ważnym świętem katolickim. Obchodzone jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, czyli 60 dni po Wielkanocy. W tym dniu odbywają się procesje, w których niesione są konsekrowane hostie. 

Jednakże, w Niemczech Boże Ciało nie jest uroczyście obchodzone w całym kraju tak, jak to ma miejsce w Polsce. Święto to jest znacznie mniej popularne, a jego obchody zależą od regionu i parafii. W niektórych regionach Niemiec procesje są bardzo skromne i odbywają się tylko wewnątrz kościoła, podczas gdy w innych miejscach obchody są bardziej uroczyste i gromadzą tłumy wiernych. Czy w Niemczech jest wolne w Boże Ciało? Należy więc pamiętać, że w Niemczech nie ma wolnego na Boże Ciało. Jest to święto, jednak nie ma dnia wolnego.

Przyczyną takiej różnicy w obchodzeniu święta może być fakt, że wierni kościoła rzymskokatolickiego w Niemczech stanowią tylko 26% całej ludności – a do tego Bożego Ciała nie obchodzi się w Kościele ewangelickim. Na uroczystości Bożego Ciała natraficie głównie w landach gdzie religia rzymskokatolicka stanowi znaczą większość.

Warto jednak zaznaczyć, że w Niemczech, podobnie jak w Polsce, święto Bożego Ciała ma także charakter ludowy i jest okazją do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. W niektórych regionach organizowane są jarmarki i festyny, a na ulicach można spotkać grupy ludowe i zespoły muzyczne, które biorą udział w procesjach.

Czy Boże Ciało to święto w Niemczech? Podsumowując, Boże Ciało, czyli Fronleichnam, jest ważnym świętem katolickim w Niemczech, ale jego obchody są mniej popularne niż w Polsce.

Czy w Boże Ciało jest wolne w Niemczech? Nie to, nie jest dzień wolny. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz