Czy do Bułgarii trzeba mieć paszport czy dowód? Jakie dokumenty są potrzebne do Bułgarii?  - BelSole

Czy do Bułgarii trzeba mieć paszport czy dowód? Jakie dokumenty są potrzebne do Bułgarii? 

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, wielu polskich turystów wyruszy na zagraniczne czasy, a popularnym kierunkiem będzie z pewnością Bułgaria. Z tego powodu sprawdzimy, jakie formalności należy wypełnić, by wjechać na teren tego państwa. Skupimy się tutaj przede wszystkim na kwestii dokumentów potwierdzających tożsamość i odpowiemy na pytanie – czy do Bułgarii trzeba mieć paszport? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.

Czy do Bułgarii trzeba mieć paszport. Paszport do Bułgarii – czy jest konieczny?

Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie tego materiału – czy do Bułgarii trzeba mieć paszport? Kwestia ta jest istotna bez wątpienia dla osób, które w najbliższej przyszłości planują wyjazd do Bułgarii, a nie dysponują aktualnym paszportem. Na wyrobienie tego dokumentu w naszym kraju czeka się przynajmniej miesiąc, co może komplikować niektóre wyjazdy “last minute”. 

Na szczęście nie jest tak w przypadku wyjazdów do Bułgarii. Odpowiedź na pytanie: czy do Bułgarii trzeba mieć paszport brzmi następująco; do wjazdu na teren na teren tego bałkańskiego kraju upoważnia jeden z dwóch dokumentów potwierdzających tożsamość turystów; dowód osobisty (również tymczasowy) oraz paszport. Zatem, jeżeli nie dysponujesz aktualnym paszportem, nie jest to przeszkodą dla wyjazdu do Bułgarii – z racji tego, że kraj ten znajduje się w UE, do jego wjazdu wystarczy Ci dowód osobisty. 

Skoro odpowiedzieliśmy na pytanie czy do Bułgarii trzeba mieć paszport, sprawdźmy jeszcze, z jakiego powodu u niektórych ludzi funkcjonuje błędne przekonanie na ten temat. Sprawa jest prosta – chociaż Bułgaria należy do UE, nie wchodzi w skład strefy Schengen, a przed wjazdem do tego kraju odbywają się kontrole graniczne. Tutaj raz jeszcze uspokajamy – aby je pomyślnie przejść, wystarczy aktualny dowód osobisty. 

Teraz już wiesz, czy do Bułgarii trzeba mieć paszport. Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał wszystkie Twoje wątpliwości na ten temat.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz